Irina Pilvere
Irina Pilvere
Foto: LETA

Vai Latvijā nākotnē atsevišķiem pārtikas produktiem varētu būt fiksētas cenas? 16

“Vai Latvija varētu nonāk līdz situācijai, ka atsevišķiem pārtikas produktiem ir fiksētas cenas?” RīgaTV 14 raidījumā “Speciālizlaidums” komentāru sniedz LLU lektore Irina Pilvere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

“Droši vien, ka nē! Bet vienošanās, kas bija pirms trim gadiem, kad ieviesa samazināto PVN likmi augļiem un dārzeņiem, ar tirgotājiem, jo no viņiem ir atkarīga pārtikas produktu gala cena, šī vienošanās palīdzēja un pārtikas cenas samazinājās 13,7% apmērā un mēs redzam, ka to ir iespējams ieviest! Nav jābaidās, ka samazinot PVN, kāds cits iedzīvosies uz tā rēķina!” viņa skaidro.

Šobrīd tiek runāts par svaigu gaļu, pienu, maizi, zivīm un olām, jo šo produktu kopējais patēriņš ir tuvu 500 miljoniem eiro gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu cilvēki iztērē šiem pamatproduktiem apmēram 500 miljonus. Dominējošais šajā pārtikas grozā ir gaļa un piena produkti, kas aizņem apmēram 66%, līdz ar to caur PVN likmi samazinot cenu, mēs radīsim patēriņa palielinājumu,” Pilvere stāsta.

Patēriņš šiem produktiem varētu palielināties par 5%!

Tas iedzīvotājiem ļautu ietaupīt 19 miljonus eiro, kas paliktu maciņos un par šo naudu cilvēki pirktu citas preces un pakalpojumus, tādējādi naudu atgriežot budžetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.