Latvijā
Politika

Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas5

Ekrānuzņēmums no raidījuma “Degpunktā”

Pēc deputāta Artusa Kaimiņa saslimšanas ar Covid–19 jau nedēļu pašizolācijā atradās visi Saeimas deputāti, kuri atšķirībā no daudziem līdzpilsoņiem ir arī sabiedrībā pazīstami.

Par deputātiem ieinteresējas policija

Iespējams, tieši tāpēc par vismaz diviem no viņiem – Māri Kučinski (ZZS) un Ilzi Indriksoni (NA) – ieinteresējās policija, jo deputāti izgāja pilsētā vai neatradās deklarētajā dzīves vietā. Tiesa, vairāki parlamentārieši šajā laikā sameklējuši citu dzīves vietu – arī dziļos laukos vai meža vidū.

“Tik tālu nu esam: visi Saeimas deputāti ir mājas arestā ar policijas uzraudzību,” nedēļas vidū tviterī ierakstīja Jānis Iesalnieks (NA). Viņa partijas biedrs Dzintars Rasnačs, kuru šajā Saeimā neievēlēja, uz to turpat atbildēja: “Vēlētāji zināja, no kā mani paglāba. Labi, ka tā…”

J. Iesalnieks “Latvijas Avīzei” pastāstīja, ka viņu pašu policija nav apmeklējusi, bet zināms, ka tā ieradusies pie vienas frakcijas deputātes. J. Iesalnieks pašizolācijas sākumā kopā ar ģimeni izgājis pastaigāties, bet pēc tam vairs dzīvokli neesot atstājis. “Esmu paklausīgs un ar izpratni uztveru to, ka visi, kas atrodas pašizolācijā, ir jāuzrauga,” piebilda J. Iesalnieks.

Viņa partijas kolēģe Ilze Indriksone “LA” apstiprināja, ka viņas deklarētajā dzīvesvietā Talsu novadā ieradusies policija, kas deputāti tur nav sastapusi. Politiķe pašizolācijas laiku nolēmusi nepavadīt mājās kopā ar ģimeni, bet gan uzturēties pilsētas dzīvoklī.

Viņa pieļāva, ka kāds ir uzrakstījis iesniegumu par deputātes neatrašanos dzīvesvietā, uz ko policija operatīvi reaģējusi. Pēc tam tā ar I. Indriksoni sazvanījusies.

Savukārt piektdienas vakarā TV3 raidījumā “Degpunktā” tika ziņots, ka savu dzīvokli ir atstājis deputāts Māris Kučinskis (ZZS), kurš redzēts veikalā. M. Kučinskis “LA” pastāstīja: ņemot vērā, ka viņš dzīvo kopā ar ģimeni, kurā ir mazi bērni, viņš pastiprināti ievērojot visus piesardzības pasākumus un izvairoties iet sabiedrībā, bet todien citas iespējas neesot bijis.

Tāpēc viņš devies uz lielveikalu “Sky”, kur visiem pie ieejas tiek mērīta temperatūra, jāuzvelk cimdi un jālieto dezinfekcijas līdzekļi. Viņš ātri iegādājies vajadzīgo un devies projām, kad pie M. Kučinska pienācis apsargs un vaicājis, vai viņš neesot deputāts, jo kāda sieviete sūdzējusies, ka visiem deputātiem jāatrodas pašizolācijā.

M. Kučinskis apsargam paskaidrojis – valdības noteikumi paredz, ka atsevišķos gadījumos [ja nav citas iespējas] pašizolētās personas var atstāt māju, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Vienīgais, ko viņš esot pārkāpis, ka izgājis pilsētā bez sejas maskas.

“Sabiedrībā ir radies maldīgs iespaids, ka ne tikai Kaimiņš, bet visi deputāti ir slimi,” piebilda M. Kučinskis.

Viņs uzsvēra, ka visiem parlamentāriešiem tika veikts tests un citi saslimšanas gadījumi netika konstatēti.

Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītāja vietnieks Krišjānis Feldmans arī bija iepazinies ar valdības noteikumiem un secinājis, ka tā saucamās kontaktpersonas, kuras atrodas pašizolācijā, jo bija vidē, kur kāds ir saslimis, ir jāuzrauga nevis policijai, bet veselības inspekcijai.

Policijas uzdevums esot pārbaudīt, vai mājas nav atstājuši tie, kas atgriezās no ārvalstīm. K. Feldmans gan šo laiku apzinīgi pavadījis dzīvesvietā un nekur neesot gājis. Cik viņam zināms, tad ne par vienu JKP deputātu policija neesot interesējusies.

I. Indriksone atzina, ka šajā laikā nācies saskarties ar zināmu apgrūtinājumu veikt deputātes pienākumus. Piektdien beidzās priekšlikumu iesniegšana Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kurus klātienē nebija iespējams iesniegt. Šī bijusi viena no tām retajām reizēm, kad I. Indriksonei nācies izmantot e-parakstu.

Saeimas kanceleja ir bijusi ļoti pretimnākoša un priekšlikumus izdevies iereģistrēt Saeimas lietvedības sistēmā, kas neesot tik vienkārši. Viktors Valainis (ZZS), kurš iepriekš bija iesniedzis visvairāk iniciatīvu šajā likumā, pašizolācijas laiku vada kādā lauku mājā, lai nebūtu kopā ar ģimeni.

Saistītie raksti

Taču viņam bijusi iespēja priekšlikumus izdrukāt un parakstīt, lai ar kādu partijas biedru, kurš tiem atbraucis pakaļ, aizsūtītu uz parlamentu. Viņš ir arī Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors, kuram šis bijis ļoti intensīvs laiks – notikušas daudzas sazināšanās tiešsaistē, bet laukos vismaz esot tā iespēja vakarā aiziet uz mežu.

Viņaprāt, šādā piesardzības režīmā nāksies dzīvot arī turpmāk, jo nākamajā nedēļā, kad beigsies deputātu pašizolācija, ārkārtējā situācija jau turpināsies. Meža vidū, kā to raksturoja deputāts, “LA” sazvanīja arī “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieku Ēriku Pucenu. Viņš arī dzīvojot atsevišķi no ģimenes un atzina, ka dodoties makšķerēt. Zināms, ka vairāki deputāti, kas mīt ārpus Rīgas, šo laiku izmantojuši arī lauku darbiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Labi, ka tas nenotika ziemā, labosim visu nakti! “Rīgas Siltums” par amizanto avāriju Ģertrūdes ielas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, kuru vēl divu valstu ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jauns Covid-19 pabalsts – cik liels un kas to saņems?
5 stundas

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 2
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 4
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas