Vai no Latvijas autoceļiem aizvāks ceļa norādes uz Maskavu? Skaidro “Latvijas valsts ceļi” vadītājs 71

TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāji interesējās par ceļa zīmēm uz Maskavu Krievijā, kas izvietotas Latvijas teritorijā – 60 km garā posmā uz reģionālā autoceļa. Kopumā šajā ceļa posmā ir fiksētas 34 ceļa norādes, kas informē par attālumu līdz Krievijas galvaspilsētai. “Vai ir kādas domas un idejas, ka šīs ceļa zīmes varbūt būtu kaut kādā veidā jāmaina atbilstoši ģeopolitiskajai situācijai šobrīd? Kāpēc tur ir 34 norādes uz Maskavu?” šāds jautājums tika uzdots VSIA “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Lazdovskim.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

“Tīri cilvēcīgi es piekrītu, bet tīri formāli tas ir starptautisks maršruts, kas iekļauts TEN-T tīklā. Un attiecīgi šī maršruta galapunkts ir Maskava. Un normatīvie akti paredz, ka attiecīgi šis galapunkts tiek norādīts. Ja tiks grozīti normatīvie akti, – un to mēs varam izdarīt tepat Latvijā, tad mēs kā “Latvijas valsts ceļi” tās savulaik uzliktās zīmes attiecīgi mainīsim,” tā skaidroja Lazdovskis. Šos normatīvos aktus tad nāksies grozīt Saeimā vai Ministru kabinetā, piebilda eksperts.

Kā liecina informācija VSIA “Latvijas valsts ceļi” mājas lapā par TEN-T autoceļu tīklu, tad Eiropas transporta tīkls (TEN-T) ir Eiropas Savienības (ES) dzelzceļa, iekšējo ūdensceļu, auto, jūras, gaisa un multimodālā transporta infrastruktūras vienots tīkls.

CITI ŠOBRĪD LASA

TEN-T politikas mērķis ir izveidot transporta infrastruktūru un savienojumus, kas stiprina vienoto tirgu, nodrošinot preču un cilvēku netraucētu plūsmu un veicinātu izaugsmi, jaunu darbavietu rašanos un ES konkurētspēju.

Visi Latvijas valsts galvenie autoceļi un autoceļš Tīnūži–Koknese (P80) ir iekļauti TEN-T, kas ietver divu līmeņu struktūru – “vispārējo” tīklu un “pamattīklu”, kas ir izveidots uz vispārējā tīkla pamata.

Vispārējais tīkls nodrošina visu ES reģionu pieejamību un savienojamību. Vispārējā tīklā ir iekļauti visi Latvijas valsts galvenie autoceļi.

Pamattīklā ietilpst tās vispārējā tīkla daļas, kuras ir stratēģiski vissvarīgākās TEN-T politikas mērķu sasniegšanai, ar TEN-T palīdzību panākot, ka visā ES pakāpeniski tiktu sekmēta iekšējā tirgus attīstība, stiprināta teritoriālā, ekonomiskā un sociālā kohēzija un samazinātas siltumnīcefekta gāzu emisijas. Pamattīkls Latvijā ir Z-D virzienā Ainaži–Rīga–Grenctāle un R-A virzienā Ventspils–Rīga–Jēkabpils tālāk ar sazarojumu caur Rēzekni–Terehova un caur Daugavpili–Pāternieki.

TEN-T autoceļu tīkla karte Latvijā.
Ekerānuzņēmums no “Latvijas Valsts ceļi” mājas lapas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.