Laukos
Mežsaimniecība

Vai tiešām Latvijā pieaug atjaunoto mežu platības? LLKC komentē situāciju arī privātajos mežos0

Foto: Latvijas Valsts meži

Latvijā atjaunoto mežu platības pieaug un lielā mērā tas notiek, pateicoties aizvien izglītotākiem meža īpašniekiem, aģentūrai LETA atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju centrā.

Pēc Valsts meža dienesta datiem, atjaunotās meža platības, sējot un stādot, privāto īpašnieku mežos ik gadu pieaug, tostarp 2019.gadā sasniegti 7300 hektāru, kas ir 25% no kopējās atjaunotās meža platības, kamēr 2010.gadā atjaunotās meža platības, sējot vai stādot, bija 1700 hektāru, veidojot 9% no kopējās atjaunotās meža platības.

LLKC Meža konsultāciju centra direktors Raimonds Bērmanis norādīja, ka pērn sasniegtais privāto meža īpašnieku atjaunotās meža platības ir augstākais sasniegtais rādītājs privātajos mežos pēc valsts neatkarības atjaunošanas gan kopējās stādītās/sētās platības hektāros ziņā, gan kā procentuālais īpatsvars no kopējās atjaunotās meža platības.

Viņš arī atgādināja, ka Meža konsultāciju centrs kopš 2013.gada aktīvi organizē mērķtiecīgas mācības meža īpašniekiem, ko plāno turpināt. Mācības par meža atjaunošanu ir vienas no pieprasītākajām.

Kopumā minētajā laikā LLKC Meža konsultāciju centrs apmācījis 3640 meža īpašnieku, tostarp 553 meža īpašniekus par meža atjaunošanu.

Saistītie raksti

LLKC Meža konsultāciju centrā informēja, ka pozitīvo progresu attiecībā uz meža atjaunošanas darbiem privātajos mežos ir ietekmējis gan pieejamais Eiropas Savienības atbalsts neproduktīvu un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, ko meža īpašnieki pērn īstenoja vairāk nekā 700 hektāru platībā, gan mācības un semināri meža īpašniekiem par meža atjaunošanas darbiem un pēdējos gados sabiedrībā plaši apspriestās iespējamās izmaiņas likumdošanā par koku ciršanu un sekojošo meža atjaunošanu.

Jau ziņots, ka, pēc Valsts meža dienesta apkopotās informācijas par meža atjaunošanu Latvijā, kopumā pērn atjaunoti 44 600 hektāru meža, kas ir par 3500 hektāriem jeb 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš. No kopējās atjaunotās meža platības valsts mežā atjaunoti 15 600 hektāru, bet pārējo īpašnieku mežos atjaunoti 29 000 hektāru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.