Vai Ziemeļkoreja varētu būt pelēkā zona, caur kuru Ķīna piegādās ieročus Krievijai? “Ja nebūs konflikta par Āfriku!” 39

Ziemeļkoreja visdrīzāk ir jaunais ieroču piegādātājs Krievijai – ar Pekinas atļauju. Domājot par to, kāds ieroču apjoms ir Ziemeļkorejas rīcībā un kas krieviem ir vajadzīgs reāli Ukrainas frontē, tad varbūt Ziemeļkoreja pēc būtības ir pelēkā zona, caur kuru ķīnieši patiesībā piegādā savus ieročus Krievijai, šādu versiju par situāciju pauž TV24 raidījums “Globuss”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Politologs Kārlis Daukšts arī tā domā, sakot, ka tas viss ir diezgan sarežģīti. “Mēs nedrīkstam vienkāršot šo procesu. Tāpat jāņem vērā Āfrikas virziens Krievijas politikā tieši par graudu eksportu uz Āfrikas valsti – šis jāvērtē ļoti uzmanīgi. Tālākā Ķīnas un Krievijas sadursme varbūt tikai Āfrikā, jo jau patlaban Krievijas pretenzijas iet uz Āfriku nav patīkamas Ķīnai, kura tur jau ir ieguldījusi līdzekļus – 100 miljardi dolāru.

Patlaban Krievija ar saviem gājieniem, ar saviem dažnedažādiem paziņojumiem Āfrikas virzienā cenšas tomēr iekļūt ķīniešu it kā jau noskatītajā zonā, manuprāt, tālākajā perspektīvā tas var izraisīt Krievijas un Ķīnas attiecību saspīlējuma ļoti dziļu punktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daukšts uzskata, ka te nav runa par gadiem un laiku, kas nav prognozējams, taču faktiski struktūra patlaban tomēr liecina par to, ka Āfrikā saduras Krievijas un Ķīnas intereses. Viens no aspektiem – pat Jevgēņijam Prigožinam esot bijis kompromāts pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurā Putins esot apsolījis Prigožinam darboties pret Ķīnu. Bet tās ir sazvērestības teorijas.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.