Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs 21. septembrī atzīmēs 10 gadu jubileju. Rabīns Menahems Barkahans ir sarūgtināts par Rīgas domes sagādāto “jubilejas dāvanu” – nesamaksājamu nekustamā īpašuma nodokļa rēķinu.
Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs 21. septembrī atzīmēs 10 gadu jubileju. Rabīns Menahems Barkahans ir sarūgtināts par Rīgas domes sagādāto “jubilejas dāvanu” – nesamaksājamu nekustamā īpašuma nodokļa rēķinu.
Foto: Karīna Miezāja

Vairs nebūs spēkā ar kultūras ministra rīkojumu izdotie “sanitārie protokoli” 1

Līdz ar Veselības ministrijas virzīto un valdības sēdē apstiprināto Ministru kabineta noteikumu “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” stāšanos spēkā vairs nebūs saistoši ar kultūras ministra rīkojumu izdotie tā sauktie sanitārie protokoli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, ministrija aicina kultūras iestādes un kultūras norišu vietas arī turpmāk izmantot sanitāros protokolus kā vadlīnijas pasākumu un darbu organizēšanai.

Ministru kabinets šodien lēma palielināt apmeklētāju skaitu, kas vienlaikus var piedalīties kultūras pasākumos, nosakot, ka laika posmā no 10.jūnija līdz 30.jūnijam iekštelpās notiekošā kultūras pasākumā kopējais apmeklētāju skaits nedrīkst pārsniegt 100 personas, savukārt ārtelpās – 300 personas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā obligāts nosacījums gan kultūras pasākumu norisē, gan kultūras iestāžu un izstāžu zāļu darbībā arī turpmāk noteikta divu metru distances ievērošana starp personām jeb četru kvadrātmetru platības uz vienu personu nodrošināšana, nepārsniedzot 50% no telpas ietilpības.

Ja tāda iespēja ir nodrošināta, biļetes uz pasākumiem jāiegādājas tiešsaistē, izmantojot internetu. Arī turpmāk jāgādā par dezinfekcijas līdzekļu pieejamību roku un virsmu higiēnas nodrošināšanai pasākumu norises vietās un kultūras iestādēs, izstāžu zālēs.

KM arī turpmāk rekomendē kultūras norišu vietās, piemēram, kultūras centros, koncertzālēs, izstāžu zālēs, teātros, kino veidot fiziskas barjeras starp cilvēkiem vai arī lietot mutes un deguna aizsegus, ja starp personām nav iespējams ievērot divu metru distanci un kontakta laiks starp tām ir ilgāks par 15 minūtēm.

“Autokino” un “autokoncertos” arī laika posmā no 10.jūnija līdz 30.jūnijam katrā vieglajā automašīnā pasākumu ieteicams apmeklēt vienam cilvēkam vai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem, starp mašīnām ievērojama divu metru distance, no automašīnas pasākuma apmeklētājiem ieteicams izkāpt labierīcību apmeklējuma gadījumā un mašīnas logus pavērt vēdināšanas režīmā vai lai saņemtu pasākuma rīkotāja piegādātus ēdienus vai dzērienus, kuru iegāde veicama tiešsaistē.

“Autokino” un “autokoncertus” atļauts organizēt laikā no plkst.6.30 līdz plkst.2.

KM pārstāve uzsvēra, ka, apmeklējot muzejus, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš rezervēt muzeja apmeklējuma laiku vai iegādāties biļeti internetā, ja konkrētais muzejs šādu iespēju piedāvā.

Muzejā ir jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem un jāizmanto muzeja piedāvātās roku higiēnas iespējas.

Katrs muzejs individuāli lemj par pakalpojumiem, ko nodrošina grupu apmeklējumam un iespējām lietot muzejā izvietotās ekspozīciju tehniskās palīgierīces, piemēram, digitālās ekspozīcijas, audiogidus.

Reklāma
Reklāma

Maksimālo apmeklētāju skaitu nosaka, kā arī to plūsmu muzejā organizē katrs muzejs individuāli.

Arī pirms bibliotēkas apmeklējuma iedzīvotājiem ieteicams rezervēt krājuma vienības, bet, apmeklējot bibliotēku klātienē – ieturēt savstarpēju divu metru distanci no citiem apmeklētājiem un izmantot bibliotēkas nodrošināto iespēju ievērot roku higiēnu.

Katra bibliotēka individuāli lemj par tās sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, grāmatu izsniegšanu, datoru izmantošanu, uzturēšanos lasītavās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.