VIDEO. “Stāvam divas diennaktis, neviens neko nesaka, gaidām!” cilvēki atklāj patieso situāciju uz Latvijas-Krievijas robežas 19

Pēdējās nedēļas laikā pāri robežai no Latvijas Krievijā tiek ielaists daudz mazāks vieglo automašīnu skaits. Arī Krievijas robežšķērsotāji ir sašutuši par savas valsts nostāju, jo tās dēļ viņiem uz robežas jāpavada pat vairākas diennaktis. Tikmēr Latvijas iestādes jau domā par dzeramā ūdens pieejamību un nojumju iekārtošanu, vēsta Latgales reģionālā televīzija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Situācija uz Latvijas-Krievijas robežas, veidojoties garām transportlīdzekļu rindām, ir sarežģīta jau no jūlija beigām, taču pēdējās nedēļas laikā tā ievērojami pasliktinājusies. Piemēram, robežkontroles punktā “Terehova” līdzās kravas automašīnām ik dienu rindā novērojamas arī vairāk nekā 50 vieglās automašīnas, un cilvēkiem atļauju ieceļot Krievijā nākas gaidīt pat vairākas diennaktis.

“Stāvam divas diennaktis. Gribam iebraukt Krievijā, bet rinda. Bērns mašīnā, guļam mašīnā, ko iesākt? Neviens neko nesaka, mēs tikai gaidām, gaidām un gaidām. Piemēram, Rumānijā robežšķērsošanas punktā pasi iedevi, divās minūtēs mašīnu apskatīja, viss kārtībā un viss,” stāsta robežšķērsotājs no Ukrainas Stepans.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mani radinieki dzīvo Lietuvā un Latvijā, regulāri braucu uz Kaļiņingradu un ierasti robežu šķērsoju caur Latviju. Līdz šim šādu problēmu nebija, vienmēr robežu šķērsojām normāli. Šoreiz tā sanāca, ka jau otro diennakti šeit stāvam. Protams, negaidījām, ka būs šāda situācija. Paldies Latvijas pusei, ka pret mums izturas lojāli un visu mums nodrošina,” pieredzētajā dalās robežšķērsotājs no Krievijas Jurijs.

“Situācija ir kāda – cilvēki piebrauc pie robežšķērsošanas punkta, lai šķērsotu robežu. Viņi satiekas ar to, ka viņiem priekšā vēl ir 70-60 automašīnas. Visus vienlaikus teritorijā mēs ielaist nevaram. Mēs laižam pa grupām, lai viņus varētu nokontrolēt un varētu nodrošināt ātru robežkontroli kā tādu. Un līdz ar to tās mašīnas pēc robežkontroles pabeigšanas piebrauc pie mūsu pēdējās barjeras, lai ieceļotu Krievijas Federācijā, kur atkal pavada nenoteiktu stundu skaitu,” paskaidro Aleksejs Kakaulins, VRS Terehovas robežkontroles punkta priekšnieks, majors.

Kā uzsver robežkontroles punkta “Terehova” priekšnieks, šāda situācija un aizkave uz robežas nav skaidrojama ar jebkādām izmaiņām robežšķērsotāju pārbaudēs Latvijas pusē. Taču samazinājusies ir vieglo automašīnu plūsma, kuras uzņem un atļauju iebraukt valstī izsniedz Krievijas robežsargi.

Iekšlietu ministrijā norāda, ka “tiks ierīkotas papildu nojumes Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šķērso Latvijas-Krievijas robežu, notiks arī sanāksmes ar pašvaldībām un institūcijām, lai vienotos par tālāko rīcību.”
Satraukti par savas valsts – Krievijas – rīcību ir arī sastaptie Krievijas pilsoņi.

Pavadīt garas gaidīšanas stundas vieglo automašīnu vadītājiem nākas ne vien robežkontroles punktā “Terehova”, bet arī citos punktos. Sekot līdzi aktuālajām transportlīdzekļu rindām robežšķērsotāji aicināti Valsts robežsardzes mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.