Var redzēt no augšas un izsekot: Silenieks atklāj, ka droni no augšas var redzēt cilvēkus, kuriem ir viedpulksteņi 56

Dronu tehnoloģijas attīstība ir ļāvusi izveidot dažāda veida bezpilota lidaparātus, kas spēj veikt plašu uzdevumu klāstu, sākot no izlūkošanas līdz pat kaujas operācijām. TV24 raidījumā “Uz līnijas” par dronu izmantošanu Ukrainas – Krievijas karā stāsta biedrības “Drone Force – Europe” valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Viņš atklāj, ka kamikadzes droni ir aprīkoti ar smagiem lādiņiem un tiek izmantoti kā vienreizēji uzbrukuma līdzekļi. Lai gan tie ir salīdzinoši mazi, to lielie akumulatori un smagums prasa lielu jaudu, kas ierobežo to darbības rādiusu. Tāpēc kamikadze droni parasti darbojas kopā ar izlūkdroniem, kas palīdz identificēt mērķus un nodrošina nepieciešamo informāciju precīzam uzbrukumam.

Elektroniskās karadarbības droni ir vēl viena dronu kategorija, kas aprīkota ar iekārtām radioviļņu skenēšanai un automātiskai detektēšanai. Šādi droni var identificēt un izsekot signālus, piemēram, no viedpulksteņiem ar Bluetooth savienojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tātad visi tie cilvēki, kuri lepojas ar labiem pulksteņiem, kuros ir Bluetooth, visādi trekeri skriešanai utt. – jūs visus var redzēt no augšas,” Silenieks pabrīdina.

Signal intelligence (SIGINT) droni ir specializēti izlūkošanas droni, kas spēj veikt datu vākšanu un analīzi, lai izveidotu kartogrāfiskus materiālus un sniegtu informāciju par kaujas lauka situāciju reāllaikā.

Tāpat ir peldošie, rokošie, lienošie, braucošie,  atmīnēšanai un mīnu likšanai – visa veida droni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.