Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Vēstule meitai no mīloša tēva, kurš zināja, ka ilgi vairs nebūs viņai blakus 0

Viņa meita, Kellija, cīnījās ar vēzi, kad ārsti uzstādīja viņam nāvējošu diagnozi. Meitenīti izārstēs, bet viņas tēvs jau būs miris. Viņš uzrakstīja meitai vēstuli, lai pateiktu visu, ko nevarēs pateikt turpmākajos gados un desmitgadēs. Ļoti gudri, aizkustinoši un patiesi!

Mīļā Kellija,

lūdzu piedod, ka nevaru vērot, kā tu audz, man to tik ļoti gribētos.

“Būtu laiks atteikties no sertifikāta.” Politiķis par to, ka Covid-19 sertifikātu un pašreizējo ierobežojumu sistēma sevi ir izsmēlusi 63
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 34
Ināra stundu bija ieslodzīta zem kravas auto, viņu glābt neizdevās, bet Vitālijs vainu neatzīst 7
Lasīt citas ziņas

Vairumam tēvu un meitu ir dotas desmitgades sarunām pie virtuves galda, ar kafijas krūzēm rokās – tētis dod padomus, meita aizver acis. Mums šī laika nav. Es nevarēšu tevi aizvest uz pirmo klasi, aizbraukt tev pakaļ pēc pirmā randiņa, apskaut tevi, kad tev sāpēs sirds, pārdzīvot par tevi izlaiduma eksāmenu laikā.

Bet pagaidām tavs sencītis ir tev blakus. Un es izdomāju, ka varu dot tev pāris padomus. Es ceru, ka tie tev kaut nedaudz palīdzēs. Un vēl es ceru, ka tavs vēzis nekad neatgriezīsies un ka tev būs ilga, piesātināta un laimīga dzīve.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skola
Tev visi teiks, cik svarīgi ir mācīties. Es ceru, ka tu vienmēr centīgi strādāsi. Es labi mācījos, bet, vai tas man tik ļoti dzīvē palīdzēja? Ne pārāk. Skola tiešām ir svarīga, bet pacenties arī kārtīgi izpriecāties.

Zēni
Tagad tu neredzi īpašu atšķirību starp zēniem un meitenēm, un tu draudzējies ar visiem pēc kārtas. Bet tas drīz mainīsies. Tu atklāsi, ka zēni slikti ož un vispār ir pretīgi. Bet pēc tam, jau vidusskolā, tu sapratīsi, ka viņi var būt arī diezgan mīļi.

Kad tu paaugsies – es ceru, ka tas nenotiks pārāk ātri – tev būs draugi. Un es nevarēšu ar viņiem nopietni parunāties par manierēm un nolūkiem, kā tas tēvam pienākas. Tad nu, lūk, tev tēva padoms. Ir ļoti grūti aprakstīt, kas tā iemīlēšanās tāda ir. Bet tu redzēji, kā mēs ar tavu mammu kopā smejamies, apskaujamies, sēžot uz dīvāna un tieši tas ir viss, kas paliek, kad ziedi novīst, bet papīra sirsniņas kaut kur pazaudējas. Vienkārši pamēģini to atkārtot.

Izvēlies vienmēr zēnus – džentlmeņus, ar labām manierēm, ar cieņu. Iedomājies, kā viņi pie mums virtuvē dzer tēju un mēs pieklājīgi sarunājamies. Ja tu domā, ka puisim tas sanāks – tu esi atradusi pieklājīgu jaunu cilvēku.

Diemžēl pienāks reize, kad tava sirds tiks salauzta. Tas ir neticami sāpīgi, un tev liksies, ka pasaulei pienākušas beigas. Bet tu to pārdzīvosi, mēs visi pārdzīvojam. Un pat tad, kad ir beigusies romantika, esi laba. Zēniem arī ir jūtas. Un galu galā, ja tev uzradīsies draugs – zēns, kurš būs ar tevi kopā visgrūtākajos brīžos, kad puiši nāks un ies, tad sargi viņu un neuztver viņa draudzību kā pašu par sevi saprotamu.

Laulības
Es sapņoju par to, kā vedīšu tevi pie altāra un iedomājos, kā manas acis piepildās ar asarām, kad es tevi atdodu vīra rokās. Es nevarēšu to izdarīt, Kellij, piedod man. Bet es tajā dienā uz tevi skatīšos laimīgs un lepns, ka esi sev atradusi lielisku puisi.

Mamma
Es zinu, ka jūs ar mammu dažreiz ķīvēsieties, it sevišķi, kad tev sāksies tavs pusaudzes vecums. Tu vienkārši atceries, ka viņa tevi dievina un vēl tev tikai labu. Apskauj mammu brīžos, kad viņa skums, palīdziet viena otrai pārdzīvot grūtos brīžus, kas pienāks tad, kad manis vairs nebūs.

Kad tu būsi tīne, tu noteikti domāsi, ka taviem draugiem ir taisnība, bet mammai nav. Bet viņa cenšas pieņemt grūtus lēmumus jums abām, un viņai vienmēr svarīgas ir tavas intereses – vairāk, nekā tavam labākajam draugam. Izturies labi pret viņu.

Ģimene
Nav nekā svarīgāka par ģimeni un vērtībām, kuras tā mums sniedz. Pilnīgi nekā.

Draugi
Izturies pret cilvēkiem tāpat, kā viņi izturas pret tevi. Esi vienmēr mīļa pret cilvēkiem, kuri tev palīdz. Nav nekā šausmīgāka kā ņirgāšanās par vājākiem.

Ziemassvētki un dzimšanas dienas
Pirmajos Ziemassvētkos bez manis es gribu, lai jūs ar mammu aizdedzinātu sveci un dažas minūtes padomātu par mani. Būtu forši, ja jūs abas padejotu. Ja jūs lēkātu un kratītu dibenus tā, it kā es būtu blakus un no smiekliem vai pušu plīstu. Tas patiešām liks man pasmaidīt. Un vēl būtu labi, ja jūs nākamajā dienā pēc Ziemassvētkiem apciemotu manus vecākus, arī viņiem būs grūti.

Es esmu atstājis dāvanas uz visām tavām dzimšanas dienām. Ceru, ka tev tas viss patiks. Ir diezgan pagrūti iedomāties tevi 10, 15 vai 20 gadu vecu. Ceru, ka tev patiks One Direction un ka tu istabā pie viņu mūzikas dejosi.

Karjera
Es atceros, kā tu mammai stāstīji, ka vēlies būt par princesi – kosmonauti un skaistās kleitās atklāt jaunas planētas. Tagad tu droši vien saproti, ka tas nav iespējams. Bet tomēr, daudzas lietas tomēr ir iespējamas. Dari to, kas tev sniedz prieku. Ja nodarbosies ar to, kas tev patīk, tad dzīve nemanāmi kļūs daudz, daudz patīkamāka.

Iespējams, ka tev vajadzēs nomainīt dažas profesijas, pirms tu atradīsi savu aicinājumu. Lai tā arī ir. Dzīve ir viena un mums ir dota tikai viena iespēja.

Manieres
Neaizmirsti par burvju vārdiņiem “Lūdzu” un “Paldies”. Mēs tagad ar mammu tos tev mācam, jo dzīvē tas patiešām ir svarīgi un palīdz. Vienmēr esi laipna, it sevisķi pret vecākiem cilvēkiem. Nedari pāri cilvēkiem ar vārdiem. Neaizmirsti rakstīt pateicības vēstules, kad esi saņēmusi dāvanas. Un jā, jociņi – spociņi ir jautri tikai tad, kad tev ir pieci gadi.

Brauc ar mašīnu
Parasti tēvi māca meitām braukt ar mašīnu, un parasti viņi tajos brīžos šausmīgi strīdas. Mums tas nesanāks, bet tu pacenties iemācīties braukt ar mašīnu pēc iespējas agrāk – tas tev atklās pilnīgi citu pasauli. Jā, un lai mamma tevi nemāca (piedod, mīļā, es tikai jokojos).

Ceļo
Tā, protams, ir klišeja, ka ceļošana paplašina redzesloku, bet tā ir patiesība. Pacenties ieraudzīt pēc iespējas vairāk. Ceļo. Bet tikai ne ar motociklu, tas ir pārāk bīstami.

Esi laimīga
Tu nekad nesmejies tikai par piecdesmit procentiem, bet gan vienmēr par visiem simts. Es ceru, ka tu vienmēr turpināsi smieties tik lipīgi. Nav jēgas censties neskumt, kad manis vairs nebūs. Es zinu, ka būs ļoti grūti. Un es ļoti vēlētos būt blakus, lai tevi apskautu un mierinātu. Bet atceries pelīti, kuru mēs nopirkām labdarības veikaliņā? Tu teici, ka viņu sargāsi un mīļosi tad, kad manis vairs nebūs. Tā ir lieliska doma.

Ziedo labdarībai
Lūdzu, ziedo naudu labdarībai. Cilvēki pret mums ir bijuši neiedomājami laipni. Tu droši vien vienmēr atcerēsies mūsu braucienu uz Disnejlendu. Bet es, savukārt, nekad neaizmirsīšu, cik daudz cilvēku ziedoja naudu tavai ārstēšanai.

Vecāki cilvēki sūtīja atklātnītes un desmit dolāru naudas zīmes, kuras tiem pašiem lieti būtu noderējušas. Cilvēki skrēja maratonus un mūsu dēļ noskuva matus. Mēs savācām milzīgas summas. Un tas viss tikai tev. Ir ļoti svarīgi atmaksāt. Pie tam – labi darbi baro dvēseli.

Esi mērķtiecīga
Vienmēr turpini mēģināt. Padoties – tas ir priekš neveiksminiekiem. Un arī pamest visu. Esmu cietis pāris neveiksmes dzīvē, bet es nekad neesmu padevies. Un arī tu nekad nepadodies, Kellij.

Tici sev
Daudzi cilvēki tev teiks, ka tu nevari to vai šo. Izlem pati. Tu vari? Tu gribi? Grūti darbi – tas vienmēr ir liels risks, jo nāksies izvēlēties prātīgi. Bet, ja tu kaut ko vēlies, tad tas gandrīz vienmēr ir iespējams, tāpēc turpini censties. Es domāju, ka tu spēj daudz ko sasniegt.

SAISTĪTIE RAKSTI

Un visbeidzot….Paldies, ka tu esi, Kellij. Paldies par vissvarīgāko komplimentu manā dzīvē – par to, ka tu mani sauc par tēti. Tu esi mana meita, un tas man ir vislielākais gods. Paldies tev – jo tiesi tu man iemācīji man laimi un mīlestību vairāk, nekā jebkurš cits cilvēks uz pasaules.

Izbaudi dzīvi. Nesteidzies. Es gaidīšu.

Es mīlu tevi, manu princesīt, un arī tavu mammu.

Tētis D.

 

Avots: all-4-woman.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Būtu laiks atteikties no sertifikāta.” Politiķis par to, ka Covid-19 sertifikātu un pašreizējo ierobežojumu sistēma sevi ir izsmēlusi 63
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 34
Ināra stundu bija ieslodzīta zem kravas auto, viņu glābt neizdevās, bet Vitālijs vainu neatzīst 7
VIDEO. “Tā pudele varētu būt saindēta…”: Žanis Magonei uzdāvina sidru, bet viņa par dāvanu domā pavisam citādi… 26
Keitas Midltones dēļ pirmo reizi Lielbritānijā varētu tikt lauzta 366 gadus sena tradīcija
Lasīt citas ziņas
Ināra stundu bija ieslodzīta zem kravas auto, viņu glābt neizdevās, bet Vitālijs vainu neatzīst 7
Epidemiologs: Ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi
ASV brīdina Krieviju nepadarīt par ieroci naftas un gāzes piegādes
Ilmārs Stūriška: Pēc diktatorisko valstu parauga Indulis Bikše lidmašīnā uz Pekinu nekāps
Bauskas iedzīvotājus pārsteidza leģendāri bieza sniega sega
23:23
Pirms 90 gadiem visā Rīgā runāja par “nepiedzīvotu zagļu iebrukumu”, kas tās dienas rītā bija konstatēts Rīgas Centrāltirgū
23:09
Ādažos saslimstības līmenis ar Covid-19 pārsniedzis 5000 gadījumu robežu
23:06
Ja antigēna tests pozitīvs, varēs 60 dienas neveikt skrīninga testēšanu un neievērot mājas karantīnu 21
Kariņš: Paies laiks, kamēr varēsim Latvijā pilnībā izskaust korupciju 3
Saeimas deputāti kritizē Preiļu novada domes ieceri likvidēt Salas pamatskolu 4
Mūžībā devusies AT senatore Dace Mita
Krievija sākusi militāros manevrus valsts dienvidos un Krimā 8
Lietuvas prezidents paraksta likumu, kas ļauj izmantot burtus “x,” “w” un “y” personu apliecinošos dokumentos
Kādu atbalstu iedzīvotājiem paredz šodien valdībā apstiprinātais likums energoresursu cenu krīzes samazināšanai? 16
VIDEO. “Iepazīšanās ar tālejošām sekām”: Intars Busulis atklāj, ka par to, ka ieskatījies mīļotajā sievā, reiz ticis pie nopietnas traumas
Pēc mēneša Latvija saņems pirmās ražotāja “Novavax” vakcīnas pret Covid-19 2
“Būtu laiks atteikties no sertifikāta.” Politiķis par to, ka Covid-19 sertifikātu un pašreizējo ierobežojumu sistēma sevi ir izsmēlusi 63
Ukrainas drošības dienests notvēris Maskavas kontrolētus sabotierus 8
Arī apelācijas instances tiesa attaisno Jurašu apsūdzībās par iespējamu valsts noslēpuma izpaušanu 1
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu 34
“Šobrīd ir 90% iespējamība, ka kaut kāda militāra akcija tomēr notiks.” Eksperts par situāciju uz Ukrainas robežas
“Jo ilgāk stiepsim izslimošanu ar omikronu, jo atkal varam radīt jaunu paveidu.” Treija par to, ka jau tagad visi jūk prātā 89
VIDEO. “Tā pudele varētu būt saindēta…”: Žanis Magonei uzdāvina sidru, bet viņa par dāvanu domā pavisam citādi… 26
Kā pagatavot fantastiku debesmannu?
Vai naudas joprojām ir tik daudz kā nekad? Saruna ar Krišjāni Kariņu 87
Nodokļu atvieglojumu apjoms Latvijā turpina pieaugt 17
No šodienas sabiedriskās vietās jāvalkā medicīniskās sejas maskas vai respiratori 50
Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēku ievietojuši rokā mikroshēmu 223
“Viss tiek kontrolēts. Panikai nav iemeslu,” Zelenskis mierina ukraiņus 54
Rita Našeniece: Svilpšana okupācijas mocekļu piemiņas pasākumos notika ne tikai pie Astras pieminekļa Latvijā 164
Ir svarīgi skolā nevis mācīties mācību priekšmetus, bet gan saprast kopsakarības. Starppriekšmetu saiknes izaicinājumi 43