Latvijā
Kriminālziņas

VID atklāj vairāk nekā 14 tūkstošus litru nelegāla alkohola, valstij novērš 60 000 eiro zaudējumus2


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: Valsts policija

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde, atklājot vairāk nekā 14 tūkstošus litru nelegālā alkohola, šī gada augustā novērsusi valstij zaudējumus 60 tūkstošu eiro apmērā. Kriminālprocess uzsākts par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā. Par aizdomās turētām atzītas trīs personas.

Kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki Rīgā veica septiņas kratīšanas aizdomās turēto personu dzīvesvietās, automobiļos, un kādā teritorijā esošā garāžā un noliktavā.

Kratīšanu laikā izņemti 14 519 litri alkohola bez akcīzes markām – degvīns “Mara” un “Carat Vodka Limited Edition”, rums “Caribba Blanco” un vīns “Arko”, kā arī skaidra nauda 5945 eiro apmērā, akcīzes markas, 2800 gab. cigaretes “NZ” ar Baltkrievijas akcīzes markām, grāmatvedības dokumenti, spiedogi, datori, mobilie telefoni, SIM kartes un citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Gadījumā, ja izņemtie alkoholiskie dzērieni būtu nonākuši brīvā apritē tirgū, valsts budžetā netiktu nomaksāts akcīzes nodoklis 60 000 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Kriminālprocess uzsākts 2019.gada decembrī pēc Krimināllikuma 221.2 panta 3.daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā. Trīs personas atzītas par aizdomās turētām, un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas