Latviete Evija Reine uzvar Antarktīdas maratonā.
Latviete Evija Reine uzvar Antarktīdas maratonā.
Foto: ekrānuzņēmums/ Facebook. Kolāža – la.lv.

VIDEO. Divus gadus krāja naudu, lai uz turieni tiktu: liepājniece Evija Reine ar trases rekordu uzvar vienā no nežēlīgākajiem maratoniem pasaulē – Antarktīdā 54

Evija Reine no Liepājas ir ne tikai pirmā latviete, kas piedalījusies “Antarctic Ice Marathon” maratonā, kas notiek Antarktīdā, bet arī pirmā uzvarētāja, kura vēl arī skrējienā laikā laboja šīs trases rekordu par vairākām minūtēm. Ar uzņēmīgo latvieti, tikās “TV3 ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Evija stāsta, ka skriet viņa sākusi jau 3.klasē, bet savu pirmo maratonu noskrējusi 18 gadu vecumā. Trases, kurās viņa skrējusi, jau sen sniedzas ārpus Latvijas robežām, meitene pagaidām nav bijusi tikai Austrālijā un Latīņamerikā.

“Es nekad neesmu bijis profesionālis, skriešana ir mans hobijs. Bet tā ir liela daļa no manas dzīves,” – viņa saka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Antarktīdas maratonu Evija uzzināja pirms 11 gadiem.

Bet viens no lielākajiem šķēršļiem, lai tajā piedalītos, izrādījās finanses. Lai maratonā tikai varētu piedalīties, bija jāsamaksā 18 000 dolāru, bet kopā ar lidojumiem un ekipējumu summa sasniedza vismaz 30 000 dolāru.

Lai sakrātu naudu dalībai, Evija divus gadus dzīvoja un strādāja Norvēģijā. Lai arī viņa atzīst, ka nekad nav bijis tā, ka Latvijā viņai kaut kas būtu trūcis, viņa vienkārši sapratusi, ka būdama Norvēģijā, nepieciešamo naudas summu viņai izdosies sakrāt daudz ātrāk.

Kad visbeidzot sapnis varēja piepildīties, lidojumus laika apstākļu dēļ uz Antarktīdu atcēla vairākkārt. Un, lai arī sākumā bija paredzēts, ka ceļam būs nepieciešams tikai viens Covid tests, beigās sanākuši 11 testi.

“Antarktīdā mēs dzīvojām teltīs. Es dzīvoju kopā ar poļu meiteni. Bija paredzēts, ka mēs tur būsim vairākas dienas, bet palikām tikai vienu diennakti,” – atceras skrējēja.

Citos gados aklimatizācijai bija veltīta viena diena, šogad – tikai dažas stundas. To, kam gatavoties, Evija bija noskaidrojusi no citu gadu skrējējiem.

“Sajūta ir tāda pati kā skrienot pa smiltīm, gatavojoties šim skrējienam es arī pēdējos divus mēnešus skrēju tikai un vienīgi pa smilšu ceļiem,” – viņa atceras. – “Bija jāgatavojas, ka var būt pat -35 grādi, bet bija jāgatavojas, ka var būt arī tikai –10 grādi. Pirms starta es pārģērbos trīs reizes.”

Antarktīdas maratonā kopumā piedalījās 62 dalībnieki un sieviešu konkurencē Evija ieguva pirmo vietu, turklāt par vairākām minūtēm viņai izdevās labot arī senu trases rekordu.

“Kas bija ļoti emocionāli…

Pirms starta pie manis pienāca meitene un uzrunāja mani latviski.

Tur uz vietas bāzē dzīvoja kāda meitene, kas gatavoja mums ēst un viņa visus tos apļus stāvēja ar Latvijas karogu rokās un uzmundrināja mani. Un finišā gaidīja ar cepumiem,” – aizkustināta stāsta Evija.

Nākošais uzņēmīgās liepājnieces mērķis ir Ziemeļpols. Šis maratons tiek uzskatīts par vēl nežēlīgāku, jo laika apstākļi tur ir vēl nesaudzīgāki.

Reklāma
Reklāma

Vairāk skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.