Foto – Shutterstock

VIDEO. “Iesmējām, ka būs ikri un vīns!” Rīgas Tehniskajā koledžā studentiem prasa apmaksāt eksāmenu uzraugu pusdienas 69

Rīgas Tehniskās koledžas studentiem eksāmenu laikā jāuztraucas ne tikai par zināšanu pārbaudi, bet arī jāvirina maciņš, apmaksājot pieaicinātās komisijas locekļu pusdienas, vēsta Bez Tabu.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

“Ir eksāmenu laiks. Divas dienas kārtosim datorsistēmu tehniķu eksāmenu, no vienas datorfirmas nāks tās pārstāvji pieņemt eksāmenu. Mūsu un vēl viena kursa audzinātāja vāc pa trim eiro no abu kursu studentiem, lai varētu uzsaukt pusdienas eksāmena komisijai trīs cilvēku sastāvā. Kopsummā savācas ap 150 eiro. Interesanti, ko viņi ēdīs? Mēs paši jau iesmējām, ka būs ikri un vīns,” saka students.

Katram studentam esot norādīts, ka jāsamaksā 3 eiro. Kopā eksāmenu kārtoja apmēram 45 jaunieši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Students raidījumam nosūtīja arī ekrānuzņēmumu ar pedagoģes ziņu. “Labdien, ceru, ka gatavojaties ceturtdienai! Jābūt visiem! Lūdzu līdzi paņemt 3 eiro, kas būs nepieciešams komisijas pusdienām, dzeramam ūdenim un rīta kafijai pirms eksāmena. Tā ir bijis katru gadu. Ceturtdien nokāpšu lejā. Audzinātāja.”

Sarunās ar citiem RTK studentiem “Bez Tabu” guva apstiprinājumu naudas vākšanu eksāmena komisijas pusdienām. Daudzi uzklausītie pauda neizpratni par šiem tēriņiem. Kas par šo sakāms RTK direktorei? Skaties raidījuma sižetā. Komentāru sniedz arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.