VIDEO. “Cilvēku galvas triecās griestu paneļos, viņi kūleņoja pa salonu..” Turbulencē izdzīvojušie stāsta par šausmām lidmašīnā 15

Pasažieru lidmašīna “Boeing 777” ceļā no Londonas uz Singapūru piedzīvoja ļoti spēcīgu turbulenci. Bojā gāja viens cilvēks, un vairums pasažieru guva dažāda rakstura traumas. 140 pasažieri un apkalpes locekļi veiksmīgi nosēdušies Singapūrā. Vairāki šausminošā lidojuma pasažieri raidsabiedrībai “BBC” pastāstījuši par piedzīvoto turbulences laikā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Lidojuma laikā 73 gadus vecs brits gāja bojā, bet vairāki citi pasažieri joprojām ir smagi ievainoti. Tiek uzskatīts, ka Džefu Kitčenu skāra sirdslēkme, kad lidmašīnu nonāca turbulencē. Ziņojumos teikts, ka viņš bija ceļā uz Singapūru, lai kopā ar sievu, kas arī atradās uz klāja, dotos vairāku nedēļu garā atvaļinājumā.

Lidmašīnas “Boeing 777”, kas bija ceļā uz Singapūru, pēc piedzīvotā incidenta novirzījās uz Bangkoku, veicot ārkārtas nosēšanos. Uz klāja bija 211 pasažieri un 18 apkalpes locekļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Smitiveja slimnīcā Bangkokā ziņo, ka 104 cilvēkiem tika sniegta palīdzība un 58 joprojām atrodas slimnīcā, no kuriem 20 atrodas intensīvās terapijas nodaļā.

Pasažieris Endrjū Deiviss “BBC radio 5” tiešraidē sacīja, ka lidmašīna “pēkšņi krita… Visspilgtāk es atceros, kā krita objekti un lietas, kā tās lidoja pa gaisu. Es biju noklāts ar kafiju. Tā bija neticami smaga turbulence.”

Savukārt kāds cits pasažieris atklāja, ka tie, kas nebija piesprādzējušies, tika “nekavējoties iesviesti griestos”.

“Ļoti pēkšņi notika dramatisks kritums, tāpēc visi, kas sēdēja un nebija piesprādzējušies, tika nekavējoties iesviesti griestos,” aģentūrai “Reuters” sacīja 28 gadus vecais students Dzafrans Azmirs.

“Es redzēju cilvēkus pāri ejai gluži horizontāli, atsitoties pret griestiem un nolaižoties atpakaļ patiešām neērtās pozās. Cilvēki guva briesmīgus galvas sasitumus.”

Azmirs piebilda, ka cilvēku galvas ietriecās augšējos paneļos virs sēdekļiem un “izspiedās cauri” dažiem no tiem.

68 gadus vecais Džerijs devās ceļā uz Austrāliju uz sava dēla kāzām. Viņš sacīja, ka pirms lidmašīnas straujās krišanas nebija brīdinājuma.

“Es sasitu galvu pret griestiem, arī mana sieva – dažiem nabagiem, kas staigāja apkārt, tas beidzās ar kūleņu mešanu,” viņš atcerējās.

Elisone Bārkere sacīja, ka saņēmusi ziņu no sava dēla Džoša, kurš atradās lidmašīnā ceļā uz Bali: “Es nevēlos jūs biedēt, bet esmu trakā lidojumā. Lidmašīna veic avārijas nosēšanos. .. ES jūs visus mīlu.”

Reklāma
Reklāma

Pēc šīs ziņas viņa kā pārakmeņojusies gaidīja divas stundas, pirms atkal saņēma kādu ziņu no dēla.

“Vienā momentā viņš vienkārši sēdēja, piesprādzējies, bet nākamajā brīdī viņš zaudēja samaņu un atmodās uz grīdas kopā ar citiem cilvēkiem,” viņa stāstīja “BBC”.

Aviokompānijas amatpersonas apstiprina, ka aptuveni lidojuma desmitajā stundā lidmašīna saskārās ar “pēkšņu ārkārtēju turbulenci” virs Mjanmas.

Aviokompānijas “Singapore Airlines” vadītājs Gos Čons Fons trešdienas rītā atvainojās, sakot, ka kompānija “ļoti atvainojas par traumējošo pieredzi”. Video paziņojumā viņš sacīja, ka aviokompānija pilnībā sadarbojas ar attiecīgajām iestādēm izmeklēšanā.

Viņš arī izteica līdzjūtību upura ģimenei, piebilstot, ka viņi sniegs visu iespējamo palīdzību cietušajiem pasažieriem un apkalpes locekļiem.

Singapūras premjerministrs Lorenss Vongs arī izteica “dziļāko līdzjūtību” bojāgājušā ģimenei un tuviniekiem, piebilstot, ka Singapūra “cieši sadarbojas ar Taizemes varas iestādēm”.

Viņš arī sacīja, ka Singapūras Transporta drošības izmeklēšanas birojs veiks rūpīgu incidenta izmeklēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.