Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Nopirka busiņu, lai pārceltos uz dzīvi Latvijā. Kāpēc latvietes ģimene brauks prom no Anglijas?7

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

Pēc pāris nedēļām uz Latviju pārcelsies vēl viena ģimene ar diviem maziem bērniem. Bērnu mamma Inesa Vēbere ir latviete. Savukārt tētis ir Krievijas un Vācijas dubultpilsonis, kurš latviešu valodu tikai mācās, taču Latvija un latvieši viņam šķiet tuvi un saprotami. Bet bērni ģimenē runā abu vecāku dzimtajās valodās – latviešu un krievu, vēstīja LTV raidījums “Panorāma” no Anglijas.

Vēberu ģimene par dzīvi Anglijā īpaši žēloties nevar. Ir gan savs dzīvoklis, gan labs darbs ģimenes galvenajam apgādniekam, kurš ir ekonomists pēc izglītības, bet šobrīd strādā par šoferi. Savukārt Inesa, kurai ir Rīgas Celtniecības koledžas arhitekta-tehniķa diploms, pirms trim gadiem pati saviem spēkiem Anglijā atvēra Latvijas preču veikaliņu Spaldingā, kas pirms kāda laika pārdots.

Ģimenē aug divi bērni – viņi ir viens no pārcelšanās uz Latviju iemesliem. “Jaunajai māmiņai ar diviem maziem bērniem, kādi ir man – vienam divi, bet otram viens gads, – problēma ir strādāt. Es, sēžot mājās, šos pēdējos divus gadus, sāku atrofēties. Es deviņus gadus nodarbojos ar tirdzniecību, es negribu pazaudēt iemaņas,” stāsta Inesa.

Inesa grib turpināt strādāt, bet palaist bērnus bērnudārzā Anglijā esot praktiski neiespējami un ļoti dārgi. “Ja es gribu strādāt, tad man visa alga ir jāatdod par divu bērnu uzturēšanu bērnudārzā,” viņa stāsta.

Savukārt Dmitrijs Vēbers stāsta, ka dzīvošana Anglijā nav viņam pa prātam. “Tas absolūti nav mans – tā nav tā īstā valsts. Varbūt kādam patīk, bet ne man. Cits te noteikti jūtas komfortabli, bet man te ir diskomforts,” viņš saka. Inesa papildina, ka Latvija ir viņas dzimtene un Anglijā tā viņai pietrūkst. “Svētki, ģimene, draugi,” viņa uzsver.

Daļa iedzīves jau sapakota kartona kastēs vešanai uz Latviju. Tā kā mantu pārvadātāji prasa bargu naudu – teju divus tūkstošus, tad Vēberu ģimenei ir cits risinājums. “Tā darīja arī mani draugi, kas ir pārvākušies uz Latviju. Mēs iegādājāmies busu – lielu mašīnu, kurā mēs visu sakrausim iekšā, aizvedīsim līdz Latvijai un pēc tam to auto pārdosim,” saka Inesa.

Tomēr daudzas sadzīviskas lietas vēl nav sakārtotas. “Reemigrācijas plāns ir tikai nosaukums. Es mēģināju atrast informāciju, kas man palīdzētu bērnus iekārtot bērnudārzā un atrast dzīvesvietu, tad Rīgas koordinatores norādītais telefona numurs internetā vienkārši neeksistē,” sacīja Inesa.

“Pēc tam mēģināju sazvanīt uz Rīgas domi, kur man deva kontaktu pēc kontakta, visi mani sūta kaut kur vēl! Es biju pārsteigta, cik daudz ir valsts organizācijas, bet nevienā no tām man nav snieguši informāciju,” smejot teica Inesa.

Ģimene jau sarunājusi Rīgā īrēt trīs istabu dzīvokli, savukārt bērni tiks sūtīti privātajā bērnudārzā vai ņemta aukle.  Inesa grib Latvijā noteikti strādāt, viņai neinteresējot algas apmērs. Viņa grib pati saviem spēkiem panākt un pierādīt to, lai tiktu novērtētas viņas zināšanas.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.