VIDEO. Priekšnesums krievu valodā Rīgas Ziemassvētku tirdziņā pārsteidz pat krievu medijus. Rīgas dome sniedz komentāru 213

Beidzamajās dienās sociālajos tīklos klejo video ar izgriezumu no Krievijas televīzijas raidījuma. Tajā tiek runāts par priekšnesumu krievu valodā Rīgas Ziemassvētku tirdziņā.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Raidījuma vadītāja norādīja, ka neskatoties uz rusofobiju, kas Latvijā tiekot piekopta pilnā sparā, Rīgas Ziemassvētku  tirdziņā tika izpildīta ļoti populāra krievu dziesma. Varot tikai nojaust, kādu sašutumu šī uzstāšanās izraisījusi. Viņiem esot pienākusi informācija, ka Ziemassvētku tirdziņa organizatori dziesmas esot rūpīgi atlasījuši, lai nevienai nebūtu atsauce uz Krieviju, taču šī dziesma tomēr tikusi nodziedāta.

Ieraksta komentētāji ir neizpratnē – kurš par šo uzņemsies atbildību?

CITI ŠOBRĪD LASA

Portāls LA.LV sazinājās ar Rīgas domi, lai lūgtu sniegt komentāru par redzēto.

“Rīgas pašvaldība finansiāli atbalstīja pasākumu programmu Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā līdz 2023. gada 31. decembrim. Līdzfinansējums tika piešķirts konkursa kārtībā, un pasākumu programma tika saskaņota ar pašvaldību. Pasākumi, kas notika Ziemassvētku tirdziņā pēc 31. decembra, nebija pašvaldības atbalstīti, tirdziņa organizatori tos pieteica kā publiskus pasākumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktajā kārtībā.

Piesakot publiskus pasākumus, organizatoriem likumā nav noteikts pienākums iesniegt izpildītāju sarakstu vai plānoto repertuāru. Ir prasība iesniegt detalizētu pasākuma plānu, bet likumā nav precīzāk paskaidrots, kas šajā plānā ir jāiekļauj. Ja netiek pārkāpti likumā minētie nosacījumi, pašvaldībai nav tiesību atteikt publiska pasākuma atļaujas izsniegšanu. Patlaban valstī esošie normatīvie akti neaizliedz pasākumos dziedāt citās valodās, tostarp arī krievu.

Pasākumā uzstājās valsts un pašvaldības mazākumtautības Audriņu pagasta pašvaldības kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis, dziesmas dziedāja krieviski, bet komunikācija notika latviešu valodā. Agresorvalsti slavinoši teksti netika konstatēti.

Ar tirdziņa organizatoriem tiks pārrunāta aizvadītā tirdziņa norise, tostarp izvēlētā pasākumu programma. Aicinām sazināties ar tirdziņa organizatoriem, lai saņemtu sīkāku informāciju par izpildītāju un repertuāra izvēli,” LA.LV norāda Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p.i.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.