VIDEO. Selfiju tīkotāji no koka noceļ lāča mazuļus, lai tikai uztaisītu pāris fotogrāfijas 30

Satraucošā video redzams, kā cilvēku grupa Ziemeļkarolīnā, ASV, vieglprātīgi noceļ lāča mazuļus no koka, lai uzņemtu pāris selfijus jeb pašbildes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Apmēram sešu cilvēku grupa tika pieķerta Bankombas apgabala dzīvokļu kompleksā, kur viņi no koka, kas pārliecies pāri žogam, nocēla trīs izbiedētus melnā lāču mazuļus, ziņo “ABC 13 News”.

Videoklipa laikā vairākas personas bija redzamas pozējam kopā ar mazuļiem, un viens no viņiem pat pamanījās nomest zemē vienu no mazuļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr cits mazulis izmisīgi bēga no grupas, mēģinot tikt atpakaļ pāri žogam.

Uz notikuma vietu tika izsaukta policija, kas lūdza palīdzību Ziemeļkarolīnas Savvaļas resursu komisijas īpašo projektu biologei Ešlijai Hobsai.

Hobsa sacīja, ka viņa redzējusi video, kurā redzami trīs mazuļi, taču, kad viņa nokļuva notikuma vietā, bija palicis tikai viens.

“Mēs sazinājāmies ar cilvēkiem, kuri nocēla lācēnu no koka,” Hobsa pastāstīja “ABC 13 News”.

“Tajā dienā mēs viņus konfrontējām uz vietas un darījām viņiem zināmu, cik bezatbildīgi un potenciāli nāvējoši varētu būt, ja šis mazulis tiktu atdalīts no mātes, īpaši izrauts no tāda koka.”

Savvaļas dabas speciāliste sacīja, ka šajā gadalaikā lāču māte mēdz bez uzraudzības atstāt savus mazuļus kokā. Viens mazulis šķita ļoti slapjš un auksts, atzīmēja Hobsa. Viņai ir aizdomas, ka mazuļi, iespējams, bija atstāti vieni ilgu laiku.

“Mēs domājam, ka lācēnam, iespējams, šī bija diezgan traumatiska pieredze,” sacīja Hobsa.

Mazulis tika nogādāts rehabilitācijas iestādē novērtēšanai un galu galā tiks palaists atpakaļ savvaļā.

Lai gan nopietni bojājumi netika nodarīti, viņa sacīja, ka video joprojām ir šokējošs.

“Ir grūti skatīties, kā cilvēki ir tik bezatbildīgi attiecībā uz savvaļas dzīvniekiem, jo tā ir svētība, ka mēs varam dzīvot kalnos ap šīm radībām.”

Lai gan reti kad var redzēt tik klaju nevērību pret savvaļas dzīvniekiem, Hobsa cer, ka tā būs izglītojoša pieredze iesaistītajiem.

Reklāma
Reklāma

Visizplatītākie lāči Ziemeļamerikā ir melnais lācis un grizli jeb brūnais lācis.

Saskaņā ar ASV Nacionālā parka dienesta sniegto informāciju, ja savvaļā kādreiz nākas sastapties ar lāci, vienmēr ir jāietur distance un jādara viss iespējamais, lai to nepārsteigtu neatkarīgi no tā, vai tas ir, vai nav mazulis līdzās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.