Jānis Strēlnieks

Teicamu spēli piektdien ULEB Eirolīgā aizvadīja Latvijas 2019.gada labākais basketbolists Jānis Strēlnieks, kurš guva 23 punktus, palīdzot Maskavas “CSKA” komandai savā laukumā uzvarēt Stambulas “Fenerbahce” komandu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Maskavas komanda svinēja panākumu ar rezultātu 88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21).

Strēlnieks aizvadīja izcilu trešo ceturtdaļu, kurā guva 17 punktus un ielika pamatus “CSKA” uzvarai. Viņš šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no sešiem divpunktu metieniem, četrus no pieciem tālmetieniem un visus trīs soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie 29 efektivitātes koeficienta punktiem, kas viņam ir rekords Eirolīgas spēlēs.

Strēlnieks ceturtdien trešo reizi karjerā tika atzīts par gada labāko basketbolistu Latvijā.

Šajā mačā nervi neizturēja “Fenerbahce” galvenajam trenerim Zeļko Obradovičam, jo vienā no minūtes pārtraukumiem slavenais serbs ļoti skaļi un emocionāli lamāja savus padotos, epitetus neizvēloties.

“CSKA” komandā ar 31 punktu izcēlās Maiks Džeimss, kurš realizēja sešus tālmetienus. Tikmēr pretiniekiem 20 punktus guva Kosts Sluks, bet 19 punkti bija Derikam Viljamsam.

“CSKA” ar sešām uzvarām astoņās spēlēs kopvērtējuma tabulā ieņem otro vietu.

Savukārt Rihards Lomažs piektdien guva četrus punktus mačā, kurā viņa pārstāvētā Vilērbānas “ASVEL” viesos ar 74:72 (14:16, 18:20, 15:18, 18:11, 9:7) pagarinājumā uzveica Belgradas “Crvena zvezda”.

Lomažs šajā duelī laukumā pavadīja deviņas minūtes un sešas sekundes, kuru laikā iemeta divus divpunktu metienus, bet netrāpīja pa vienam tālmetienam un soda metienam.

Lomaža kontā šajā mačā arī divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un divi efektivitātes koeficienta punkti.

“ASVEL” ar piecām uzvarām astoņās spēlēs kopvērtējumā ieņem astoto pozīciju.

Tikmēr Rolands Šmits ceturtdien guva divus punktus, kamēr viņa pārstāvētā “Barcelona” Spānijas basketbola klasikā viesos ar rezultātu 76:86 piekāpās savai principiālajai pretiniecei Madrides “Real”. Savukārt Dairis Bertāns pret savu iepriekšējo komandu guva trīs punktus, kamēr viņa un savainotā Jāņa Timmas pārstāvētā Maskavas apgabala “Himki” mājās ar 87:79 pārspēja Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, pārtraucot pretiniekiem sešu uzvaru sēriju.