VIDEO. Ukraiņu karavīri apgūst Vācijas dāvināto “Biber” tanku priekšrocības tiltu celtniecībai 12

Ukrainas karavīri apgūst Vācijas dāvināto speciālo tanku tiltu celtniecībai. Ar tā palīdzību ukraiņi varēs šķērsot upes un okupantu izveidotos prettanku grāvjus, vēsta “Current Time”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Ukrainas bruņoto spēku 22. brigāde mācās, kā izmantot “Biber” tanku-tiltu. Tas ir viens no 16, ko Ukrainai apsolījusi Vācijas valdība.

“Biber tanks ir zināms ar savu efektivitāti. Tas atver tiltu divās līdz trīs minūtēs. Salīdzinot ar padomju laika tehniku, tie veras vaļā ilgāku laiku – līdz pat piecām minūtēm. Un tikai mūsdienu krievu MTU-90 var sacensties ar “Biber”, bet ukraiņu karaspēka rīcībā ir tikai daži MTU-90, kas atņemti okupantiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tilta izvietošanas laiks ir būtisks, kad jāpārvar šķēršļi frontes līnijā, kur katra sekunde var izšķirt dzīvību,” stāsta “Current Time” korespondents Boriss Sačalko.

Boriss Sačalko uzņem laiku, lai noskaidrotu, cik reāli ilgā laikā “Biber” tiltu ir iespējams izvietot.

“Biber” ir būvēts tā, lai varētu izturēt 55 tonnas smago vācu “Leopard” tanku.

“Vispirms paceļas tilta augšējais laidums un tad apakšējais virzās uz priekšu. Kad abi laidumi ir savienoti, tiltu pārvirza pāri barjerai, lai tehnika varētu to šķērsot,” stāsta ukraiņu karavīrs Vladislavs.

Šoreiz tiltu izdevās salikt un pāri tam pārbraukt 2 minūtēs un 32 sekundēs, taču brigāde norāda, ka to iespējams izdarīt vēl ātrāk.

“Mums vēl ir daudz jātrenējas, lai uzlabotu savas spējas,” rezumē ukraiņu karavīrs Ļubomirs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.