Vienā neielaiž seniorus, citā pārdevēji bez maskām, trešajā draud ar policiju! Pandēmijas nejēdzības vietējos veikalos

Vienā neielaiž seniorus, citā pārdevēji bez maskām, trešajā draud ar policiju! Pandēmijas nejēdzības vietējos veikalos 37

Pircēji ir neizpratnē, kālab veikalā “Promo Cash &Carry” tiek ierobežotas personas, kas ir vecākas par 60 gadiem? Uzskata to par sava veida diskrimināciju.

MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku 56
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 11
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 11
1 diena
Lasīt citas ziņas
Pie veikala ārdurvīm skaidri un gaiši uzrakstīts: “Cienījamie klienti! Iesakām personām, kuras vecākas par 60 gadiem, neapmeklēt “Promo Cash &Carry! Palūdziet saviem ģimenes locekļiem parūpēties par jūsu iepirkumiem!”

Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs un arī Tiesībsarga birojs atzīst, ka formulējums nav korekts, to vajadzētu mainīt un nenorādīt konkrētu vecumu pircējiem, kurus aicina veikalu neapmeklēt. Var norādīt laiku, kad pircēju veikalā ir mazāk un tajā laikā aicināt iepirkties vecāka gadagājuma cilvēkus (nenorādot vecumu).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesībsarga birojs akcentē, ka arī nav korekti aicināt personas pēc 60 gadu vecuma lūgt saviem ģimenes locekļiem parūpēties par viņu iepirkumiem.

“Pasaules statistikas dati rāda, ka cilvēki vecuma grupā no 60 gadiem ietilpst vislielākajā riska zonā, tādēļ, lai nepieļautu saslimšanu un nāves gadījumus, “Promo Cash&Carry” komanda iesaka būt īpaši piesardzīgiem, sargāt sevi un izvairīties no tirdzniecības vietu apmeklējumiem, ja tas ir iespējams. Lai mūsu klienti nejustos aizskarti, esam pieņēmuši lēmumu,veikt izmaiņas informatīvajā plakātā, aizstājot apzīmējumu ”60+” ar terminu ”seniori”. Sargāsim sevi un apkārtējos!” skaidro SIA “SANITEX” mārketinga nodaļas vadītāja Olga Mihaļkova.

Pircēji ir neizpratnē arī par jaunatvērtā veikala “Jysk” kases zonas izvietojumu.

“Jums ar steigu jābrauc uz jaunatklāto “Jysk”. Tur piecas kases iespiestas viena aiz otras ļoti šaurā vietā. Tāds murgs līdz šim nav redzēts nevienā veikalā. Tur pie kasēm pat gribēdams nevar ievērot 2 metru distanci. Neapskaužu kasieres, kuras spiestas strādāt šādos apstākļos,” stāsta pircējs Juris.

Pēc pircēju domām, arī ejās uz kasēm derētu vismaz marķējums, kas iezīmē 2 metru distanci.

“Pie ieejas veikalā ir izvietota informatīva norāde par 2 m distances ievērošanu, masku lietošanu, aicinājums izmantot bezskaidras naudas norēķinus, kā arī roku dezinfekcijas līdzeklis. Uz atsevišķas norādes pie ieejas ir norādīts maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits veikalā. Pie kasēm uz grīdas ir uzlīmes par 2 m distances ievērošanu,” “JYSK BALTICS & BELARUS” mārkentinga vadītājs Andrejs Jerkins.

Pirms “Bez Tabu” ziņoja “Jysk” par pircēju neapmierinātību, pie kasēm uz grīdas uzlīmju par 2 m distances ievērošanu gan vēl nebija, taču tās uzradās uzreiz pēc “Bez Tabu” ziņas.

Vēl citi skatītāji ir samulsuši, ka “Rimi” izvieto milzu plakātus, aicinot būt atbildīgam lietot sejas aizsargmasku, bet paši veikala darbinieki to ignorē vai nosedz tikai muti, bet neaizsedz degunu.

“Rimi” pārstāve akcentē, ka ar darbiniekiem ir pārrunāts par nepieciešamību lietot sejas aizsegu, instruēti, kā to darīt, Teju 6000 cilvēku lielajā komandā pastāv iespēja par cilvēciskās kļūdas faktoru.

Visu dienu pavadīt aizsargmaskā nav viegli, tāpēc tagad aizvien vairāk tiekot iepirkti sejas aizsargvairogi, kurus daudzi darbinieki lieto jau tagad. Pircēji kopumā esot apzinīgi un vairumam esot mutes un deguna aizsegi.

Savukārt pircēju Indru pārsteidz veids, kā veikalā “Depo” cenšas panākt, lai viņu klienti lieto sejas aizsegus.

““Depo” ik pēc pāris minūtēm skan audio un pieprasa, lai tiek nosegts deguns un mute, ka notiek videonovērošana un neklausīšanas gadījumā video tiks nodots policijai un piemērots administratīvais vai naudas sods. Agresija un pakļaušana. No kura datuma drīkstēs piemērot sodu?! Cilvēkiem jau tā grūti un kļūst arvien skumjāki un depresīvāki,” stāsta pircēja Indra.

“Depo “pārstāvis Artūrs Putrālis nenoliedz, ka atskaņo brīdinošu audio ierakstu ar aicinājumu lietot sejas maskas. Tas esot tālab, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un lai pasargātu gan darbinieku, gan klientu veselību.

“Lai klienti būtu atbildīgāki un arī sejas maskas tiktu valkātas tā, kā ir noteikts: aizsedzot ne tikai mutes daļu, bet arī degunu. Ja šī prasība tiek klaji ignorēta, arī valdība šobrīd ir pieņēmusi šādus mērus administratīvi sodīt, lai panāktu vēlamo rezultātu. Tāpēc šis aicinājums. Stingrāk pieprasīt sejas masku valkāšanu, es domāju, ir vietā. Šis audio rullītis ir pēdējo divu nedēļu laikā,” saka Artūrs Putrālis, “DEPO DIY” darba aizsardzības nodaļas vadītājs.

Savukārt Tiesībsarga birojs akcentē, ka šobrīd normatīvais regulējums vēl neparedz policijai tiesības piemērot naudas sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

“Vispirms vēlamies vērst uzmanību, ka šobrīd normatīvais regulējums neparedz pašvaldības policijai vai Valsts policijai tiesības piemērot naudas sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu personas aprakstītajā situācijā, līdz ar to norādāms, ka šī lielveikala pārstāvji izplatījuši nepatiesu informāciju.

Jānorāda, ka 2020. gada 20. novembrī stāsies spēkā grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, saskaņā ar kuriem pašvaldības policija vai Valsts policija par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Vienlaikus uzsveram, ka mutes un deguna aizsegus var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

Tiesībsargs aicinātu veikalu neatteikties no pircēju informēšanas par aizsarglīdzekļu lietošanu, bet izvērtēt ziņojuma tekstu – izvairoties no maldinošas informācijas iekļaušanas tajā un padarot to pircējiem draudzīgāku,” skaidro Latvijas Republikas tiesībsarga biroja pārstāve Liena Eisaka.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku 56
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 11
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 11
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Pacenties šodien nepārvērtēt savas spējas un spēkus! Horoskopi 17.septembrim 2
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 24
14 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā reģistrēta pirmā Covid-19 revakcinācijas epizode 30
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Latvija atpaliek no kaimiņiem, savukārt Baltijas “tīģera” lomā Igauniju pamazām nomaina Lietuva 25
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tuvākajās dienās gaidāms lielākoties saulains un vējains laiks
2 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
“Negribējām paziņot tik ātri.” Pludmales volejbolisti Pļaviņš un Točs skaidro, kāpēc šķiras saskanīgais duets 4
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vīķe-Freiberga: Mums plosās pandēmija, slimība skar visus, tomēr daži bezatbildīgi nebaidās spēlēt krievu ruleti 2
10:58
LE
LETA
Ziņas
Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1197 cilvēki; seši miruši 6
10:25
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēs nodarbojamies ar mārketingu un pārpērkam pedagogus.” Direktoru pārsteidz ierēdņu teiktais, ka ar vakancēm neesot problēmu 3
10:24
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēs nodarbojamies ar mārketingu un pārpērkam pedagogus.” Direktoru pārsteidz ierēdņu teiktais, ka ar vakancēm neesot problēmu 3
40 minūtes
IR
Ilmārs Randers
Laukos
“Līdzšinējā “lopu tehnoloģija” ir ļoti neefektīva zemes izmantošanas ziņā.” Saruna ar Edgaru Ružu
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Vai darba tirgū trūks juristu? Kvalifikācija piešķirta tikai trešdaļai 4
4 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Labāk ūdenī būt īsāku laiku, bet regulāri.” Kāpēc nepagarināt ledusaukstajā ūdenī pavadīto laiku?
4 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Māra Libeka: Veselības ministrija kopā ar valdību mūs neatlaidīgi sagatavo psihoemocionālajam stresam 31
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Pirms Rīgas 40. vidusskolas apgleznošanas neviens neuzklausīja, ko saka iedzīvotāji 20
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 24
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Vai kāds zina, kur Rīgā atrodas Latviešu iela?” Kuriozs ielu pārsaukšanā Rīgā pirms 100 gadiem 2
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Jāvērtē ieguvumi pret riskiem.” Čakša par trešo poti pret Covid-19 14
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaisa temperatūra piektdien nepārsniegs 15 grādus
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Itālija Covid-19 sertifikātus nosaka par obligātiem visiem darbiniekiem 42
12 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Latvijas influenceri un blogeri lūguši viņus saukt citādāk. Kā viņus turpmāk dēvēs? 32
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Veselības ministrs Daniels Pavļuts kļuvis par dvīņu tēti 2
23 stundas
MZ
Māris Zanders
Ziņas
Māris Zanders: Mēs saskaramies ar jauniem spēles noteikumiem, kuru priekšā patiesībā bezspēcīgs ir jebkurš politiķis 34
15 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
22 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Kur un kā utilizēt nederīgās elektroiekārtas, lai nekaitētu apkārtējai videi?
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vera, Vaira un Vairis
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 12
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. “SpaceX” pirmoreiz nosūta Zemes orbītā pilnīgi civilu apkalpi 24
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Nesaprotamās vīnogas – vienos ķekaros ogas jau ēdamas, bet citos – zaļas un skābas? Skaidro vīnogu audzētājs
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 47
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 156
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
Bliezt ar lielgabalu, nevis pašaudīties. Intervija ar režisori un Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu 11
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 2
1 diena