“Vienmēr visos karos ir bijuši cilvēki, kas ir mēģinājuši izvairīties no kara,” Slaidiņš par situāciju Ukrainas armijā 104

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” kāds skatītājs pauž, ka jauni vīrieši slēpjas un izvairās no iesaukšanas armijā. Tāpēc skatītājs vaicā: kā motivēt jaunus vīriešus doties aizstāvēt savu zemi?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Mēs par to esam daudz runājuši, ka Ukrainai ir jāatrod veids, kā motivēt pieteikties dienestam,” komentē majors Jānis Slaidiņš.

“Ir skaidrs, ka valsts ir jāaizstāv un ir vajadzīgs kaujas spējīgs karspēks, kas noteikti ir atšķirīgs, kad iesauc ar mobilizāciju, nekā brīvprātīgi,” majors Slaidiņš min, ka tik slikti viss neesot, ka neviens nevēlas iet karot.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vienmēr visos karos ir bijuši cilvēki, kas ir mēģinājuši izvairīties no kara,” Slaidiņš skaidro, ka ne visi ir savas zemes patrioti un pastāv arī cilvēcīgais faktors- cilvēks savu dzīvību uzskata par svarīgāku un viņš nav gatavs mirt valsts labā.

“Būtībā Ukraina dara visu, kas ir viņu spēkos,” nosaka majors Jānis Slaidiņš.

Jau iepriekš vēstījām, ka Ukraina, lai papildinātu karavīru rindas, samazinājusi mobilizācijas vecumu no 27 līdz 25 gadiem.

Jaunais mobilizācijas likums stājās spēkā dienu pēc tam, kad to parakstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Ukrainas parlaments to pieņēma pagājušajā gadā.

Iesaukšana armijā ir sensitīvs jautājums Ukrainā, ņemot vērā pieaugošo kājnieku un munīcijas trūkumu. Ukrainas karavīru vidējais vecums ir aptuveni 40 gadi, līdzīgi kā Krievijas armijā, norāda militārie analītiķi.

Daļa ukraiņu bažījas, ka gados jaunu pieaugušo izslēgšana no darbaspēka radīs negatīvu efektu, jo vēl vairāk kaitēs kara izpostītajai ekonomikai, bet karavīru trūkums kļuvis par aktuālu problēmu, Kijivai gatavojas gaidāmajai Krievijas ofensīvai vasarā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.