Ekonomika
Bizness

Vietējiem ražotājiem atvieglos ķirurģisko masku un aizsarglīdzekļu ražošanas procedūras1

Foto: pexels.com

Vietējiem ražotājiem atvieglos ķirurģisko masku un individuālo aizsarglīdzekļu ražošanas procedūras, trešdien preses konferencē informēja Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa.

LETA jau vēstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdeva EM veicināt individuālo aizsardzības līdzekļu, tostarp ķirurģisko masku, ražošanu Latvijā.

Liepiņa norādīja, ka uzņēmēji ir izrādījuši interesi par aizsarglīdzekļu ražošanu, un, lai šo procesu veicinātu, EM patlaban izstrādā “atzīšanas procedūras”, kas atvieglos ražošanas prasības nacionālā līmenī.

Ministrijas pārstāve skaidroja, ka “atvieglotas atzīšanas procedūras” rezultātā saražoti aizsarglīdzekļi būs pārdodami tikai vietējā tirgū, tiem nebūs jāatbilst Eiropas Savienības prasībām jeb jābūt “CE” marķējumam.

“Šiem produktiem nebūs jāveic trešās puses novērtējums, bet gan pietiks ar ražotāja apliecinājumu, produkta paraugu un laboratorijā veiktu produkta testu,” sacīja Liepiņa, piebilstot, ka visiem saražotajiem produktiem būs jāatbilst Eiropas Savienības un Pasaules Veselības organizācijas kvalitātes prasībām.

Drīzumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājaslapā tiks publicēts informatīvs materiāls par standartiem, kādi jāievēro, ražojot ķirurģiskās maskas un individuālos aizsarglīdzekļus. Savukārt pēc Lieldienām plānots rīkot video konferenci, kurā piedalīsies tie ražotāji, kuru būtu gatavi ražot ķirurģiskās sejas maskas un aizsarglīdzekļus ar atvieglotas atzīšanas procedūru.

Saistītie raksti

Liepiņa arī norādīja, ka tuvākajā laikā tiks lemts par atbalsta pasākumiem minētajiem ražotājiem, piemēram, laboratorijas testu veikšanai utt. Savukārt ar “Attīstības finanšu institūcijas Altum” programmām varētu veicināt ieguldījumus minētās produkcijas ražošanā.

EM pārstāve piebilda, ka patlaban tiek risināts arī jautājums par izejvielu pieejamību aizsarglīdzekļu ražošanai, jo atsevišķi uzņēmēji norādījuši uz izejvielu nepietiekamību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
6 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad
2 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Postošais sprādziens Beirūtā radījis jautājumus par drošību Latvijas ostās
2 stundas