Viņķele brīdina: Saeimas sistēmas noplicināšanās ilgtermiņā ir bīstama: “Tas ir ideju trūkums, tā ir stagnācija 26

TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” bijusī veselības ministre Ilze Viņķele dalās savās pārdomās par politisko sistēmu Latvijā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Fizikas skolotājs ar 10 gadu pieredzi: “Šī gada centralizētais eksāmens bija īsta katastrofa!”
Lasīt citas ziņas

Viņa atminas, ka Pauls Timrots kādā Latvijas Radio raidījumā piedalījies kā režisors, kas organizē teātra koncertus, kuros parodē un labvēlīgi pazobojas par politiķiem.

“Tas, ko viņš teica, 14. Saeima ir pelēcības. Un arī man jāsaka, es esmu bijusi politikā līdz matiem, es nevaru nosaukt lielāko Saeimas komisiju vadītājus. Un tas nav baigi okay,” uzskata Ilze Viņķele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa skaidro, ka tā ir sarežģīta problēma. Mums ir atšķirīgi, nekā Amerikā, kur ir politiķu dinastijas. Latvijā par politiķi kļūst citādā veidā, tomēr arī šeit ir dažas politiķu dinastijas:

“Jāsaka, ka es pati esmu no politiķu dinastijas.”

Viņķele brīdina, ka šī Saeimas sistēmas noplicināšanās ilgtermiņā ir bīstama: “Tas ir ideju trūkums, tā ir stagnācija. Ne jau viena “Vienotība” stagnē. Stagnē sistēma kopumā.”

Šo stagnāciju bijusī veselības ministre vērtē no dažādiem aspektiem: “Viens ir vēlēšanu sistēma. Es pati tāda un es esmu pārliecināta, Krišjānis Kariņš, mans vismīļākais Latvijas politiķis pēdējā piecgadē, pievienojas manam uzskatam: mīļie draugi, plusu un mīnusu sistēma ir nāvējoša iniciatīvai!”

Viņķele atzīst, ka vēlētājam ir tiesības paust savu nepatiku, ja vien tā ir kvalificēta:

“Protams,  demokrātija nepaģērē būt ārkārtīgi izglītotam un niansētam politiķu vērtējumā.”

Šobrīd Latvijas izrāvienam būtu nepieciešamas vairākas nepopulāras iniciatīvas, kuras ir kādam jāizdara. Politiķis, kas ir spēka gados, ir pieredzējis, uzkrājis jaudu, varētu darīt tās nepatīkamās lietas. Tomēr visticamāk politiķis tiks nomīnusots, kas liedz darboties ar mazāk populāriem lēmumiem. Darot to idejas vārdā, politiķis darbu pēc tam Latvijā nedabūs, uzskata bijusī veselības ministre Ilze Viņķele.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.