Foto: Scanpix

“X” gatavojas vēl vienai pārmaiņai Īlona Maska vadībā, kuru šķietami nav lūdzis neviens lietotājs 11

Sociālo mediju platforma “X”, agrāk pazīstama kā “Twitter”, gatavojas veikt vēl vienu izmaiņu platformā, ko, šķiet, neviens lietotājs nav lūdzis. Saskaņā ar “X” inženierzinātņu direktora Haofei Vanga teikto, sociālo mediju platforma gatavojas noņemt publiskās “patīk” atzīmes no lietotāju profila lapām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Tas nozīmē, ka “X” lietotāji vairs nevarēs redzēt, kuras ziņas ir patikušas citiem lietotājiem, vēsta “Mashable”.

Vangs skaidro, ka publiskās atzīmes “patīk” “stimulē nepareizu uzvedību”. Viņš norāda, ka daudzi cilvēki atturas spiest “patīk” saturam, kas varētu būt “satraucošs”, baidoties no “troļļu” atriebības vai sargājot savu reputāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noņemot publiskās atzīmes “patīk” , “X” cer mudināt lietotājus būt autentiskākiem un atklātākiem savās ziņās.

Izmaiņas nozīmē, ka lietotāji vairs nevarēs redzēt, kam patika citu lietotāju ziņas. Lietotāju profilos vairs nebūs arī cilnes, kurā būtu redzamas visas ziņas, kuras lietotājs ir atzīmējušas ar “patīk”.

Tomēr lietotāji joprojām varēs redzēt, kam patika viņu pašu ziņas, un ziņām un atbildēm joprojām būs publiski pieejams atzīmju “patīk” skaits.

Šīs izmaiņas apspriež “X” inženierzinātņu direktors, kas liecina, ka platforma tiešām ir gatava tās ieviest. Līdz ar to pastāv liela iespēja, ka publiskās atzīmes “patīk” drīzumā tiks noņemtas no “X”.

Daži lietotāji uzskata, ka šīs izmaiņas varētu padarīt platformu “X” mazāk saistošu. Citi uzskata, ka tas varētu veicināt pozitīvāku un autentiskāku vidi platformā. Vēl nav skaidrs, kā šīs izmaiņas ietekmēs “X” lietotājus ilgtermiņā.

Tomēr joprojām ir visai daudz neskaidrību. Piemēram, nav skaidrs, vai lietotāji varēs redzēt, kam viņi iepriekš ir atzīmējuši ziņas ar “patīk”. Nav arī skaidrs, kā tas ietekmēs trešo pušu lietojumprogrammas, kas paļaujas uz publiskajām atzīmēm “patīk”.

“X” turpina attīstīties Elona Maska vadībā, un ir skaidrs, ka platforma turpinās veikt izmaiņas. Šīs jaunākās izmaiņas, visticamāk, izraisīs domstarpības lietotāju vidū, taču kā tās ietekmēs “X” ilgtermiņā rādīs tikai laiks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.