Volodimirs Zelenskis
Volodimirs Zelenskis
Foto. Scanpix/SAMUEL CORUM / AFP

Zelenskis ir kategoriski pret kara iesaldēšanu: Mēs nevēlamies, lai viņš atrastos mūsu teritorijā 227

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis skaidroja, kāpēc viņš kategoriski ir pret kara ar Krieviju iesaldēšanu. Valsts vadītājs par to runāja Ronalda Reigana institūtā Vašingtonā. Ukrainas prezidents uzsvēra, ka labākais veids, kā izbeigt karu, ir otrā Miera samita organizēšana un atbilstoša plāna sagatavošana, taču vienlaikus pasaules vairākumam ir jāpiespiež Krievijas diktators Vladimirs Putins izbeigt karu.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Tas ir labākais veids. Un, runājot par teritorijām, jums jāzina, ka vispirms, protams, mums ir jāglābj cilvēki,” sacīja Zelenskis. Tajā pašā laikā, kā atzīmēja valsts vadītājs, ja Krievijas karaspēks paliks Ukrainas teritorijā, tas būs iesaldēts konflikts. “Mēs nevēlamies, lai viņš (Putins) atrastos mūsu teritorijā, jo jebkurā gadījumā tas būs iesaldēts konflikts. Tas ir gadu jautājums, kad viņš sagatavosies un atgriezīsies – atgriezīsies vēlreiz ar iebrukumu. dariet to,” viņš uzsvēra. Zelenskis

Tajā pašā laikā Zeļenskim tika jautāts, vai viņš ar to domā, ka potenciālā vienošanās ar Putinu nedarbosies tāpat kā Minhenes līgums ar Hitleru no 1938. gada. “Man šķiet, ka viņam patīk process. Tā ir problēma. Viņam patīk process. Viņam nav svarīgi, ar ko nodarboties. Viņam process patīk, un tas ir viņa stāsts,” sacīja Zelenskis. Šajā sakarā Ukrainas prezidents minēja piemēru par Baltkrievijas politisko okupāciju, kuru, viņaprāt, jau veica Putins.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kara iesaldēšana Ukrainā – ekspertu viedokļi
Iepriekš militārais eksperts, Militāri juridisko pētījumu centra direktors Oleksandrs Musienko pauda viedokli, ka Krievijas okupācijas spēki mēģinās paildzināt karu, lai piespiestu Ukrainu iesaldēt konfliktu . Pēc Musienko teiktā, izšķirošais posms būs tad, kad Ukraina pietuvosies pēc iespējas tuvāk iestāšanās NATO.

Laikraksts New York Times, atsaucoties uz aptaujātajām Rietumu amatpersonām, kas vēlējās palikt anonīmas, rakstīja, ka pastāv iespēja, ka Ukraina un Krievijas Federācija var pāriet uz sarunās panāktu pamieru un iesaldēt karu pēc Korejas scenārija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.