Volodomirs Zelenskis
Volodomirs Zelenskis
Foto. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Zelenskis par Ukrainas ceļu uz NATO: “Nenoteiktība ir vājums. Un es to atklāti apspriedīšu samitā” 110

Kā tika ziņots, Lietuvas galvaspilsētā šodien sākas NATO samits, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta alianses reakcijai uz Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu un Ukrainas vēlmei kļūt par NATO dalībvalsti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis atbalsta Ukrainas prasību, lai Ukraina Viļņā saņemtu nepārprotamu signālu, ka pēc kara beigām tā kļūs par alianses dalībvalsti.

Tomēr tādas lielvaras kā ASV un Vācija nevēlas iet tālāk par alianses 2008. gadā doto solījumu, ka Ukraina kaut kad abstraktā nākotnē pievienosies NATO, nenosakot nekādu konkrētu grafiku uzņemšanas procesam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā paredzēts apspriest drošības garantijas Ukrainai, kamēr tā nekļūs par pilntiesīgu alianses dalībvalsti.

Tērzēšanas platformā “Twitter” Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis dalījies ar savu nostāju šajā tik krasi apspriestajā jautājumā.

“Mēs novērtējam savus sabiedrotos. Mēs augstu vērtējam mūsu kopīgo drošību. Un mēs vienmēr novērtējam atklātu sarunu. Ukraina būs pārstāvēta NATO samitā Viļņā. Jo runa ir par cieņu,” viņš uzsver.

Zelenskis turpina: “Taču arī Ukraina ir pelnījusi cieņu. Tagad, braucot uz Viļņu, saņēmām signālus, ka atsevišķi formulējumi tiek apspriesti bez Ukrainas. Un es gribētu uzsvērt, ka šis formulējums ir par uzaicinājumu kļūt par NATO dalībvalsti, nevis par Ukrainas dalību.”

“Tas ir bezprecedenta un absurdi, ka nav noteikts termiņš ne uzaicinājumam, ne Ukrainas dalībai,” viņš pauž sašutumu, piebilstot, “tajā pašā laikā neskaidrs formulējums par nosacījumiem tiek pievienots pat Ukrainas uzaicināšanai.”

Viņš secina: “Šķiet, nav gatavības nedz uzaicināt Ukrainu NATO, nedz padarīt to par alianses dalībvalsti. Tas nozīmē, ka tiek atstāts iespēju logs sarunās ar Krieviju vienoties par Ukrainas dalību NATO. Un Krievijai tas nozīmē motivāciju turpināt savu teroru.”

“Nenoteiktība ir vājums. Un es to atklāti apspriedīšu samitā,” ieraksta beigās uzsver Volodimirs Zelenskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.