Zvejsalnieks par auto tehnisko apskati: Kuri grib apčakarēt, tie turpinās apčakarēt 52

Parlamentā tiek rosināts, ka vajadzētu noteikt, ka tehniskās apskates automašīnām var iziet retāk. CSDD turpretim saka – tas ir bīstami. TV24 raidījums “Preses klubs” vaicāja raidījuma viesim Artūram Zvejsalniekam, zvērinātam advokātam, kāds ir viņa skatījums uz šo lietu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Es drīzāk būtu par tādu modeli, kur nav šādas centralizētās apskateS, kā tas ir daudzās citās valstīs – tur nav viens šāds monopolists uz tehniskajām apskatēm. Ja būs brīva konkurence, tad cilvēks izvērtēs, uz kuru servisu doties. Tas, kā uzskata Zvejsalnieks, daudzus jautājumus atrisinātu uzreiz.

Viņš min piemēru, kā arī šobrīd var apmānīt oficiālos noteikumus, piemēram, paņem no kaimiņa un uzliec normālas riepas, izmazgā izpūtēju un pēc nedēļas atkal brauc ar plikām riepām un kūpošu izpūtēju. “Visi, kuri grib apčakarēt tehnisko apskati, to arī izdara. Vai reizi gadā, vai reizi divos gados.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc Zvejsalnieks kā ērtāku un iedarbīgāku uzskata servisu sistēmu, kur mašīnu uztur tehniskā kārtībā, ka noteiktā periodā tā tiek tur aizdzīta un paralēli mašīnas apkopei sertificētā servisā var dabūt izziņu par izietu tehnisko apskati.

Brīvas konkurences tirgū būtu, protams, ekscesi, to var novērot arī tagad, ka ir mašīnas, aiz kurām braucot, var nosmakt. Zvejsalnieks smīn, šāds auto acīmredzot kaut kā apgājis likumu, bijusi korupcija, vai kas cits noticis, bet tehniskā apskate šo problēmu nav atrisinājusi.

Advokāts drīzāk sliecas domāt vispār par šīs sistēmas maiņu. Tas, vai tehniskā apskate būs reizi gadā vai reizi divos gados, tas nav tas būtiskākais.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.