Pasaulē
Citur

12 sievietes apsūdz seksuāli nepiedienīgā rīcībā medija “CBS” vadītāju1

Foto – LETA/AFP

ASV mediju kompānijas CBS vadītājs Leslijs Mūnvess svētdien atkāpies no amata pēc tam, kad 12 sievietes viņu apsūdzējušas seksuāli nepiedienīgā rīcībā.

Skandāls saistībā ar 68 gadus veco Mūnvesu sākās jūlijā, kad žurnāls “The New Yorker” ziņoja, ka sešas sievietes, kas bijušas Mūnvesa padotās, apsūdzējušas viņu par seksuālu uzmākšanos, pieskaršanos un skūpstīšanu pret viņu gribu, bet dažos gadījumos par piespiešanu veikt orālā seksa aktu.

Nedēļas nogalē “The New Yorker” jaunākajā numurā ar līdzīgām apsūdzībām nāca klajā vēl sešas sievietes.

Pēc sieviešu teiktā, visi šie gadījumi notikuši laikā no astoņdesmitajiem gadiem līdz divtūkstošo gadu sākumam. Mūnvess vadīja CBS kopš 2003.gada, bet iepriekš viņš vadīja kompānijas “Lorimar Television” un “Warner Bros. Television”, kā arī CBS struktūrvienības.

Tomēr, pēc mediju ziņotā, CBS uzraudzības padome sarunas ar Mūnvesu par viņa aiziešanu no amata sākusi jau pirms otrās “The New Yorker” publikācijas.

Saistītie raksti

CBS paziņojumā teikts, ka Mūnvess no savas atlaišanas kompensācijas ziedos 20 miljonus ASV dolāru vienai vai vairākām organizācijām, kas atbalsta kustību “#MeToo”, un sieviešu vienlīdzību darba vietā. Kustība “#MeToo” pret seksuālo uzmākšanos un vardarbību sākās Holivudā pēc ietekmīgajam producentam Hārvijam Vainstainam izteiktiem pārmetumiem par seksuālu uzmākšanos.

Pēc plašsaziņas līdzekļu vēstītā, Mūnvesa gada atalgojums bijis 70 miljoni dolāru, bet atlaišanas kompensācija atbilstoši viņa līguma nosacījumiem varētu būt apmēram 100 miljoni dolāru. Tomēr CBS atlikusi jautājuma par kompensāciju Mūnvesam izlemšanu, tāpēc 20 miljonus dolāru kompānija ziedos tūlīt, bet pēc tam šo summu atskaitīs no Mūnvesa kompensācijas.

LA.lv