Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. septembris, 2016
Drukāt

1856. gada 12. septembrī

12sept_Brigaders_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 12. septembrī, Kalnamuižas kalpa ģimenē piedzima latviešu grāmatizdevējs, uzņēmējs un arī aktieris, rakstnieces Annas Brigaderes brālis Jānis Brigaders.

Viņa dzīve ir īsts tajā laikā dzimstošās latviešu uzņēmēju un inteliģences sabiedrības veiksmes stāsts, kurā kultūra laikmetam raksturīgi savijas ar biznesu. 1877. gadā kā vienkāršs, uz Rīgu atnācis lauku puisis, galantērijas veikala pārdevējs, Brigaders izsitās par veikalnieku un kredītbiedrības vadītāju. Savu izdevniecību Brigaders nodibināja 1892. gadā, bet vēlāk tā apvienojās ar “Valteru un Rapu”, par kuras akcionāru kļuva arī Brigaders. Viņš atbalstīja savu māsu gan materiālā ziņā, gan izdodot viņas darbus. 20. gados bijušais aktieris pat vadīja vienu no Rīgas bankām. Viņa dzīves princips esot bijis: “No trim nopelnītiem rubļiem viens jāaiztaupa.”

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+