Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

1856. gada 12. septembrī

12sept_Brigaders_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 12. septembrī, Kalnamuižas kalpa ģimenē piedzima latviešu grāmatizdevējs, uzņēmējs un arī aktieris, rakstnieces Annas Brigaderes brālis Jānis Brigaders.

Viņa dzīve ir īsts tajā laikā dzimstošās latviešu uzņēmēju un inteliģences sabiedrības veiksmes stāsts, kurā kultūra laikmetam raksturīgi savijas ar biznesu. 1877. gadā kā vienkāršs, uz Rīgu atnācis lauku puisis, galantērijas veikala pārdevējs, Brigaders izsitās par veikalnieku un kredītbiedrības vadītāju. Savu izdevniecību Brigaders nodibināja 1892. gadā, bet vēlāk tā apvienojās ar “Valteru un Rapu”, par kuras akcionāru kļuva arī Brigaders. Viņš atbalstīja savu māsu gan materiālā ziņā, gan izdodot viņas darbus. 20. gados bijušais aktieris pat vadīja vienu no Rīgas bankām. Viņa dzīves princips esot bijis: “No trim nopelnītiem rubļiem viens jāaiztaupa.”

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+