Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
9. novembris, 2016
Drukāt

1906. gada 9. novembris

Vigners

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 9. novembrī, Maskavā diriģenta Ernesta Vīgnera ģimenē piedzima komponists un diriģents Leonīds Vīgners.

Viņš diriģējis Nacionālās operas, Filharmonijas un Radiokomitejas simfoniskos orķestrus, bijis vairākkārtējs Dziesmu svētku virsdiriģents. Vīgnera šerpums un spītība ir leģendāri – viņš bija prasīgs un tiešs izteikumos ne tikai pret koristiem un orķestrantiem, bet arī pret priekšniecību. Tamdēļ Vīgnera karjerā varēja vērot gan straujus kāpumus, gan kritumus. Pēdējie nekā nebija saistīti ar viņa muzikālo varēšanu – to neapšaubīja neviens. Turklāt tāds Vīgners bija jau kopš paša sākuma. Ne velti žurnāls “Aizkulises” jau 1932. gadā rakstīja: “Ne Leonīda Vīgnera gadi, ne viņa slavenība pagaidām nav tik lieli, lai varētu tik vīzdegunīgi uzstāties, saka Leo labie draugi. Citādi L. lāga zellis, bet lai labāk ņem piemēru no sava slavenā tēva, kurš dzīvo klusi un strādā ražīgi.”

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+