Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. oktobris, 2014
Drukāt

1914. gada 27. oktobrī

27okt_Daugavpils_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 27. oktobrī, avīze ”Latvija” ziņoja:  ”Iekšlietu ministrija griezusi attiecīgo gubernatoru vērību uz to, ka, neskatoties uz dažus gadus atpakaļ izdoto Visaugstāko pavēli par divu Krievijas pilsētu – Tērbatas un Dinaburgas – pārdēvēšanu par Jurjevu un Dvinsku, daudzi vietējie iedzīvotāji saucot viņas vecajā vārdā dažādos sludinājumos, grāmatās utt. Sevišķi stingri tiekot šie nosaukumi ieturēti vācu presē. Tā, piemēram, līdz šim ”Rigasche Zeitung” gandrīz katrā numurā lietojot nosaukumus ”Dorpat” un ”Dünaburg”. Ņemot to vērā, ministrija likusi priekšā pasludināt personām, kuras lieto šos vecos nosaukumus, ka tas nav pielaižams, un aizrādīt, ka viņu lietošanai uz priekšu būs sekas kā Visaugstākā pavēles ignorēšanai.” Pirmā pasaules kara sākumā ar jaunu sparu sākās Baltijas pārkrievošana, kas tika noformēta kā cīņa pret vācisko. ”Daugavpils” vai ”Tartu” nevienam vēl ne prātā nenāca.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+