Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
7. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 7. jūlijā

7jul_Olimpiade_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 7. jūlijā, Rīgā ritēja Otrā Viskrievijas olimpiāde – gada ievērojamākais pasākums impērijas sporta dzīvē.

Viskrievijas olimpiādes sāka rīkot pēc tam, kad Krievijas komanda 1912. gada olimpiskajās spēlēs Stokholmā parādīja ļoti vāju sniegumu, kopvērtējumā ieņemot priekšpēdējo vietu 18 valstu konkurencē. Lai uzlabotu stāvokli, nolēma ik gadu rīkot savas sporta spēles. Pirmās 1913. gadā organizēja Kijevā, bet nākamās Rīgā. Tās sākās 6. un noslēdzās 17. jūlijā. Piedalījās ap 800 ”sportsmeņu” no lielākajām impērijas pilsētām. Rīgas komanda ar 300 sportistiem bija vislielākā, pēc tam ar 200 sekoja Sanktpēterburga. Sacensības notika vieglatlētikā un smagatlētikā, jāšanā, futbolā, šaušanā, velobraukšanā, peldēšanā. Tās notika dažādās Rīgas vietās, jo sava stadiona tādiem pasākumiem pilsētai trūka. Kopvērtējumā rīdzinieki palika otrie. Pirmo vietu ieņēma maskavieši.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+