Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
7. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 7. jūlijā

7jul_Olimpiade_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 7. jūlijā, Rīgā ritēja Otrā Viskrievijas olimpiāde – gada ievērojamākais pasākums impērijas sporta dzīvē.

Viskrievijas olimpiādes sāka rīkot pēc tam, kad Krievijas komanda 1912. gada olimpiskajās spēlēs Stokholmā parādīja ļoti vāju sniegumu, kopvērtējumā ieņemot priekšpēdējo vietu 18 valstu konkurencē. Lai uzlabotu stāvokli, nolēma ik gadu rīkot savas sporta spēles. Pirmās 1913. gadā organizēja Kijevā, bet nākamās Rīgā. Tās sākās 6. un noslēdzās 17. jūlijā. Piedalījās ap 800 ”sportsmeņu” no lielākajām impērijas pilsētām. Rīgas komanda ar 300 sportistiem bija vislielākā, pēc tam ar 200 sekoja Sanktpēterburga. Sacensības notika vieglatlētikā un smagatlētikā, jāšanā, futbolā, šaušanā, velobraukšanā, peldēšanā. Tās notika dažādās Rīgas vietās, jo sava stadiona tādiem pasākumiem pilsētai trūka. Kopvērtējumā rīdzinieki palika otrie. Pirmo vietu ieņēma maskavieši.

Pievienot komentāru

Vējonis ar Lavrovu tikai sasveicināsLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat notikušajā Minhenes drošības konferencē sēdējis plecu pie pleca ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Vai tā ir tikai nejaušība, un ko abas amatpersonas runājušas?
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+