×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Sprūdžs izstājas no RP, Vanaga un Bite – no partijas Saeimas frakcijas (5)

sprudzs_leta10

No Reformu partijas (RP) nolēmis izstāties vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), kurš ir viens no šīs partijas dibinātājiem un arī bija tās Ministru prezidenta amata kandidāts 11.Saeimas vēlēšanās.

Iesniegumā RP valdei Sprūdžs raksta, ka Latvija patlaban piedzīvo traģisku periodu un vēsturiski tādos brīžos latvieši ir parādījuši izlēmību. Tieši šo brīdi Sprūdžs uzskata par piemērotu, lai norobežotos no RP vadības īstenotās politikas.

“Uzskatu, ka tas neatbilst tām idejām, ar kurām 2011.gadā kopīgi izveidojām partiju un ieguvām labu rezultātu Saeimas vēlēšanās. Nenesot tieši toreiz pieteikto reformu karogu un salūstot zem nelabvēļu spiediena, partija nodod tai dāvāto vēlētāju uzticību,” pauž ministrs.

Viņaprāt, patlaban ir labs brīdis, lai “novilktu treknu sarkano līniju aiz nemitīgu savstarpēju intrigu un savējo apmelošanas kampaņu piesātinātās vides”. Viņš tēlaini norāda, ka viņam nav prasmes un vēlēšanās ar šādām lietām nodarboties un neesot arī vēlēšanās to apgūt. Vienlaikus gan viņš pateicas visiem, kas ir izturējuši un kam bija grūti.

Sprūdžs 5.septembrī paziņoja, ka ar šā gada 1.decembri pamet vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu. Kā iemeslu viņš minēja vēlmi iesaistīties privātajā biznesā. Pagaidām nav zināms, vai ministrs plāno pievienoties kādam citam politiskajam spēkam, aģentūrai LETA sacīja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Tāpat ceturtdien no RP Saeimas frakcijas nolēmušas izstāties Saeimas deputātes Inga Vanaga (RP) un Inga Bite (RP). To abas deputātes ceturtdien paziņoja, aizejot no RP valdes un frakcijas kopējās sēdes.

Vanaga skaidroja, ka ar lielāko daļu kolēģu viņai ir iespējams sastrādāties, taču viņa iet projām to kolēģu dēļ, ar kuriem nav iespējams turpināt kopīgu darbu. Punktu pielika peripetijas ap vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu.

Deputāte norādīja, ka RP valdes priekšsēdētāja vietnieces Sandras Sondores-Kukules loma ir pārspīlēta, neraugoties uz viņas zināšanām.

Gan Bite, gan Vanaga vēl pārdomās jautājumu par izstāšanās arī no partijas. Viņas pieļauj iespēju atbalstīt jaunveidojamo valdību, taču ir jāuzzina, kas būs tās vadītājs, un citi aspekti.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija, tad abas deputātes esot paudušas gatavību palikt frakcijā, ja no tās tiktu izslēgtas deputātes Zanda Kalniņa-Lukaševica un Inese Lībiņa-Egnere. Taču frakcijā par to balsojums netika rīkots – kolēģi esot atteikušies arī lemt par to, kādā veidā skatīt jautājumu par Kalniņas-Lukaševicas un Lībiņas-Egneres atrašanos frakcijā.

Frakcijas nolikumā esot punkts, ka, ja deputāts aiziet no frakcijas, viņam ir jānoliek deputāta mandāts. To parakstījuši visi deputāti un nolikuma autore esot Bite, liecina neoficiālā informācija.

Pēc RP valdes un frakcijas kopsēdes partijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters žurnālistiem sacīja: frakcijas sēdē secināts, ka RP ir rīcībspējīga un nākamnedēļ tiks sākts darbs pie nākamās valdības izveides. Neviens no pārējiem 14 deputātiem neplāno pamest frakciju.

Viņš norādīja, ka ir būtiski, lai frakcija turpmāk spētu paust vienotu viedokli. Vaicāts, vai RP ir nākotne, Demiters atbildēja, ka RP plāno godprātīgi nostrādāt atlikušos mēnešus līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām. No šī darba būs redzams, vai RP ir nākotne vai nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. acimredzot dszriz aplokndakteris paliks viens:D

  2. Izdzīvos tas, kas spēj mainīties (pielāgoties un laipot)

Draugiem Facebook Twitter Google+