×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: 40 miljardi varētu apturēt lāča ķetnu (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Skaidrs, ka pēc Donalda Trampa kļūšanas par ASV prezidentu Amerika būs ļoti nodarbināta iekšpolitiski, par Trampa mājieniem “novecojušā” NATO virzienā nemaz nerunājot. Eiropai nāksies tikt galā ar savām problēmām bez tēvoča Sema palīdzības. Vai spēsim?

Kļūšu mazliet “trampisks” un teikšu, ka tik ilgi, kamēr Briselē pulcēsies līdzšinējie politiskie andelmaņi un bezgalīgi kaulēsies savā starpā, nekas labs nav gaidāms. Mums – Latvijai – jārūpējas pašiem par sevi, jo neviens nebūs ieinteresēts mums palīdzēt. Dienvidu un Viduseiropas valstīm krievu militārā mašīna ir tālu, viņi tās spiedienu nejūt. Par to esmu savulaik pārliecinājies sarunās ar šo valstu diplomātiem. Mums šī mašīna ikdienā dārd ausīs, ir tepat blakus. Ko darīt?

Ir tikai viena iespēja – aizsardzības paktā apvienoties Polijai, Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un ziemeļvalstīm (ja izdotos vēl klāt pierunāt britus ar viņu atomieročiem…). Aizsardzībai šīs valstis kopumā izdod ap 40 miljardiem dolāru. Tā gan ir tikai puse no Krievijas 80 miljardu aizsardzības budžeta, bet tas tiek izkliedēts nesalīdzināmi lielākā teritorijā; 40 miljardi varētu apturēt lāča ķetnu.

Par šo ideju esmu domājis un runājis ilgus gadus, tagad to pacēlis arī Baltijas pazinējs, britu žurnālists Edvards Lūkass. Tam vajadzīga politiskā griba, kā arī ļoti liels, neatlaidīgs un mērķtiecīgs diplomātiskais darbs. Vai kaut ko par to dzirdēšu ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā Saeimā? Aiziešu, paklausīšos. Ceru sadzirdēt ko vairāk par parasto politkorekto gludumu. Tam nav vairs laika.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Krieviem ir liela vēlme draudēt kaimiņiem un vicināt dūres, īpaši jau mazo kaimiņu degungalā. Bet mazi mēs esam nosacīti, jo esam NATO dalībvalsts un šo valstu IKP ir 20 reizes lielāks nekā tas ir Krievijai. Bet lielāks IKP rada lielākas iespējas un lielāku spēku arī militārā ziņā. Tas nu būtu krieviem jāsaprot un jāielāgo, citādi var iznākt kā savā laikā Hitlera Vācijai, kura ignorējot šo faktu, karu zaudēja. Un otrs fakts – latvieši ja vajag, kauties prot! Kurzemes katlā pret 19. latviešu divīziju vienā kaujā krievi raidīja pat 10 reizes lielākus spēkus, bet tāpat fronti pārraut nespēja. Tā nav lielīšanās, bet tikai atgādinājums dažiem mutes brūķētājiem austrumos.

 4. Kam vajadzīga militārā aizsardzība, ja nav ne medicīniskā, sociālā, un izglītības aizsardzība? Ir tikai vecie hlami, bariņš rīkļurāvēju un nežēlīga pakļaušanās aizjūras kungu rīkstei un propogandai

 5. Kāda lāča ķetna, ko autors te murgo? Pat NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs nupat saka, ka Krievija nav drauds. Cik var biedēt un zombēt jau tā muļķo tautu?

 6. Tāds nieks vien ir! Bet labāk to naudiņu noziedosim Bilderbergas klubam – gan jau viņi mācēs sarunāt …
  Vai tu, Valdiņ, maz vari iztēloties to ČUPU naudas?

 7. latvieši nedzird. Tik naudu ģērēt no tautas. Un kārtējo reizi aprejat cilvēku Grafistu, bet viņa teiktajā neieklausāties. Nu uz prikšu patrioti. bet sliktākais tas, ka te perdošie patrioti nekaros, bet sūtīs jauniešus karot, kā jau tas notiek, uz visiem karstajiem demokrātijas ieviešanas tusiņiem pasaulē, bet paši pie datoriņa pakaro ar mutītēm.
  jauniešiem iesaku padomāt, pirms iet karot – kā intetreses aizstāvēsiet – vai savu tēvu zemi, vai to intereses, kas ģērē jūsu vecākus. Šodien tautas intereses un valdības intereses ir stipri atšķirīgi jēdzieni. Pirms rakstat līgumus un dodat zvērestus – kā interesēs?

 8. kā tad ka negrib uzbrukt, tikai mācībās izspēlē Baltijas valstu ieņemšanu. krievija – agresīvs kaimiņu valstu okuppants jau no 1940.gada.

 9. Tur netikai liels darbs ir vajadziigs, bet arii liela pievienotaa veertiiba…
  40 miljr. tukshaas pudeles nododod diez vai salasiisies…
  Jaa un generaali ir vairaak vajadziigi…
  Un sociaalaas garantijas, veseliibas apdroshinaashanas, dienesta dziivoklji…

 10. sveiciens no krem-bļa ! Atbildēt

  Bez Piektdieņa padomiem mēs kā Čukotka bez Abramoviča !

 11. Vai tikai Briselē vien ir politiskie andelmaņi?Latvijas saeimā arī pastāv politiskas andeles,iespējams pat lielākas kā Briselē.Kā Latvija Lietuva,Igaunija var apvienoties ,ja tās ir konkurentes savā starpā un par daudz ko nevar vienoties,kur nu vēl apvienoties.Starp Lietuvu un Poliju pastāv kašķis par Viļņas apgabalu. Latvija ar Lietuvu 25 gadus nevar vienoties par jūras robežu,Butiņģes termināls būvēts tā lai avārijas gadījumā ciestu Latvijas puse ,arī dzelzceļa posms no Žagares joprojām demontēts .Jgaunija radniecīga Somijai,Lietuva jūtās kā dižkungaitija ,bet Latvija ir ne šis ne tas ar vairākām ,,tautas republikām,, – Rīgas , Jūrmalas,Latgales un atsevišķu karalisti – Ventspili kuru pārvalda Puzes hercogs.
  Tāds ,,kiš miš,, var tikai veicināt lielā lāča apetīti.

  • Latvijai tagad ir piecgades plāns – piecos gados panākt un apsteigt Igauniju. Ar pretinieku nevar būt nekādas sadarbības. Ierosinu pieņemt pretplānu – piecgadi trijos gados!

 12. Neteikšu,ka pilnīgas blēņas,bet atbildiet,kādēļ Krievija tomēr turpināja ietekmēt pasaules kārtību tad,kad tās militārā un ekonomiskā atpalicība pret NATO valstīm vēl bija milzīga?Nu tā sāk izlīdzināties un ilgstošā mierā dzīvojošie sāk uztraukties,jo izrādās,ir sašķelti,trūkst vienprātības.Un ,kas gan būtu mazu valstu militāras apvienības pret Krievijas atompotenciālu,ko tā žvadzina?

  • Krievijas armija un ekonomika neattīstas – tas ir radīts mīts, kas balstās tikai uz nelielu daļu patiesības. Krievijas ekonomika ir vāja un tās pielīdzināšana milzu benzīntankam ir diezgan precīza – Krievijas rublis ir teju vienīgā pasaules valūta, kas staigā līdzi naftas cenai pasaulē (tātad ārējie faktori smagi ietekmē Krievijas ekonomiskās spējas kopumā). Pie lielās Krievijas Federācijas korupcijas un slīgstošās ekonomikas vajag radīt mītu un melus, ka tā tieši kļūst spēcīgāka – un kas var būt labāks par nelielu kariņu Sīrijā pret samērā viegli bruņotiem pretiniekiem (paziņojot, ka viņi ir atguvuši pasaules lielvaras statusu).
   Runājot par jauno NBS komandieri tad viņam var piekrist un domāju, ka Igaunija, Lietuva un Polija būtu gatava veidot šādu alianci – domāju, ka arī Norvēģija un varbūt beidzot Zviedrija arī pievienotos (visticamāk arī Lielbritānija), bet lūk par Somiju man gan ir nelielas šaubas!

   • Tu muļķi paklusē un runā valsts valodā!

   • Ну да. То то вы все так обосрались от страха. ракета с маленького кораблика из каспийского моря до вас долетит даже быстрее, чем до Сирии. А ракета трайдент с английской подлодки недавно так и вовсе обратно в америку полетела. Америка была в акуе, англия её атакует.
    P.S. Повторно, взамен удалённого!

 13. Kas ir Valdis Krastiņš ?

 14. Ja Vacijai lautu brunoties ,tad pec pieciem gadiem Eiropai nevajadzetu nekadu NATO.

 15. Labi jau būtu, tikai valdībās ir daudz prokremlisko surogātu, kas bāzīs sprunguļus riteņos!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+