Latvijā
Novados

Ādažu iedzīvotāji iebilst pret pareizticīgo baznīcas būvēšanu tuvu mājām1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Tā kā pirmās sabiedriskās apspriešanas laikā saņemti vairāki iebildumi par dievnama būvniecību Ādažos, Rīgas ielā 36, dome nolēmusi rīkot atkārtotu apspriedi ar iedzīvotājiem, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības pārstāve Monika Griezne.

Martā Ādažu pašvaldībā notika publiskā apspriešana par dievnama, baptistērijas un saiešanas nama izbūvi. Kā pastāstīja Griezne, būvniecības iecere raisīja plašu sabiedrības interesi un apspriešanas gaitā saņemti dažādi viedokļi, paužot gan atbalstu, gan noraidošu attieksmi baznīcas būvniecībai.

Būvniecības iecere ādažnieku vidū aktualizēja arī plašāku diskusiju par to, vai šādām būvēm Ādažu novadā būtu jāatrodas 20 metru attālumā no daudzdzīvokļu dzīvojamo māju fasādes, vai tomēr atvērtā, brīvi pieejamā vietā, ar sakārtotu transporta piekļuvi un netraucējot iedzīvotāju mieru.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā īpaši jāizvērtē to nekustamo īpašumu īpašnieku vai tiesisko valdītāju viedokļi, kuru nekustamie īpašumi robežojas ar zemesgabalu, kurā plānota būvniecība. “No tuvākā kvartāla īpašniekiem tika saņemti iebildumi par zvanu skaņām, kas ietekmētu viņu dzīves kvalitāti, arī par to, ka piekļūšana baznīcai notiktu caur dzīvojamo zonu, kā arī iedzīvotājus neapmierina, ka būvniecības iecere neparedz nodrošināt autostāvvietas. Tāpat iedzīvotāji iebilda pret faktu, ka līdz ar šādas baznīcas izbūvi viņu māju dzīvokļos vairs nebūtu pietiekams saules apgaismojums,” pastāstīja Griezne.

Ņemot vērā, ka iedzīvotāji pauduši vairāk iebildumu nekā atbalstu, dome nolēmusi atkārtoti rīkot publisko apspriešanu.

Domes izpildvarai līdz maija domes sēdei uzdots iesniegt domei izskatīšanai lēmuma projektu par publiskās apspriešanas rīkošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tas nozīmē, ka līdz maija sēdei jāformulē jautājumi sabiedrībai, jāizveido aptaujas anketa un jādefinē vērtēšanas kritēriji.

Jau vēstīts, ka reliģiskā organizācija “Ādažu vissvētās dievmātes “Ļaužu siržu mīkstinātājas” ikonas pareizticīgo draudze” iecerējusi Ādažos uzbūvēt novadā pirmo pareizticīgo dievnamu.

Kā aģentūrai LETA norādījusi Latvijas Pareizticīgās baznīcas preses sekretāre Oksana Dementjeva, līdzekļus celtniecībai tradicionāli ziedo ticīgie, mecenāti un “visi, kam nav vienaldzīga, šajā gadījumā – Ādažu un Ādažu novada – garīgā attīstība”.

Saistītie raksti

Ādažos un Ādažu novadā nav un nekad nav bijis pareizticīgo dievnams. “Tomēr pareizticīgie kristieši šeit dzīvo, un vēlēšanās celt savu dievnamu viņiem bijusi jau sen,” apgalvoja baznīcas pārstāve.

Plānots, ka baznīca taps Rīgas gatvē 36 – pie vecās Tallinas šosejas, daudzdzīvokļu māju ielenkumā. Teritorijā plānota baznīcas ēka, saiešanas ēka, baptistērijs un svētītā ūdens nosēdaka.

LA.lv