×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā var iekļūt bez ierobežojumiem

Ilustrācija - ShutterstockIlustrācija - Shutterstock

Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā šodien varēja iekļūt bez jelkādiem ierobežojumiem, novēroja aģentūra LETA. Līdz pusdienlaikam uz ceļiem nebija izvietotas brīdinājuma zīmes, nebija norobežoti ceļi un netika dezinficēti transportlīdzekļi.

Arī mēra skartā saimniecība nebija norobežota. Nekādu norobežojumu nebija arī vietai, kur tika sadedzinātas bīstamās slimības skartās cūkas, pārliecinājās LETA.

Tāpat nekādu ierobežojumu nebija šo teritoriju pamest. Aģentūras LETA reportiera automašīna netika ne apturēta, ne pārbaudīta, ne arī veikti dezinfekcijas pasākumi.

Kā jau vēstīts, vakar Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām konstatējis Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtni. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.

Slimības uzraudzības zona noteikta plašā teritorijā, kas atbilst platībai, kura jau kopš 2012.gada noteikta kā klasiskā cūku mēra inficētā teritorija, un tai jau šobrīd ir noteikti tirdzniecības ierobežojumi attiecībā uz dzīvām cūkām un cūkgaļu. Teritorijā nedrīkst ne ievest, ne izvest cūkgaļu vai dzīvas cūkas, notiek arī transportlīdzekļu dezinfekcija un pastiprinātas kravas pārbaudes.

Inficētajā teritorijā iekļauti sekojoši Latvijas novadi – Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Viļakas, Ciblas, Zilupes, Dagdas, Aglonas, Krāslavas, kā arī 12 Daugavpils novada pagasti – Višķu, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Dubnas, Maļinovas, Tabores, Vecsalienas, Salienas, Skrudalienas, Laucesas, Demenes, trīs Rēzeknes novada pagasti – Kaunatas, Pušas un Mākoņkalna, septiņi Ludzas novada pagasti – Istras, Rundēnu, Pildas, Nirzas, Ņukšu, Isnaudas, Briģu – un divi Alūksnes novada pagasti – Pededzes un Liepnas.

Kā vakar “Nozare.lv” norādīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, ja slimība izplatīsies, kas diemžēl ir ļoti iespējams, šādu zonu nāksies noteikt aizvien plašākā apmērā. “Lai gan par šo slimību zinājām jau sen un paspējām izstrādāt rīcības plānu, sērgas izplatība radīs ļoti lielus riskus gan zemniekiem, gan pārstrādātājiem, ja tādi būs inficētajā zonā,” sacīja Balodis.

Āfrikas cūku mēris Latvijas teritorijā līdz šim nekad nebija reģistrēts. Slimība nav bīstama cilvēkiem, tikmēr kaites skartajā fermā jāizkauj un jāsadedzina visas cūkas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+