×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Aicina virzīt Marinu Kaljurandu prezidenta amatam

Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda. Foto - Ieva Lūka/LETAIgaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda. Foto - Ieva Lūka/LETA

Aptuveni 50 Igaunijas sabiedrībā zināmi cilvēki ir parakstījuši aicinājumu elektoru kolēģijai, kura nākamnedēļ vēlēs valsts prezidentu, kā kandidātu uz šo amatu izvirzīt ārlietu ministri Marinu Kaljurandu.

“Trīs balsošanas kārtas parlamentā parādīja, ka neviens no izvirzītajiem kandidātiem nespēja iegūt atbalstu ārpus partijas, kas to izvirzīja. Tādēļ mēs aicinām jūs pāršķirt jaunu lappusi un izvirzīt elektoru kolēģijā kandidāti, kas pēdējā gada laikā ir baudījusi plašu Igaunijas iedzīvotāju atbalstu neatkarīgi no viņu partijiskajām simpātijām, kopienas piederības un dzimtās valodas – Marinu Kaljurandu,” teikts aicinājumā. Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda atzinusi, ka ir vīlusies Igaunijas valdības koalīcijas Reformu partijas lēmumā prezidenta amatam balsojumā elektoru kolēģijā virzīt bijušo eirokomisāru Sīmu Kallasu. Kaljuranda, kas ir populārākā iespējamā prezidenta amata kandidāte sabiedriskās domas aptaujās, netika virzīta balsojumiem parlamentā, kuros neviens no kandidātiem neieguva ievēlēšanai nepieciešamo divu trešdaļu deputātu atbalstu. Reformu partija iepriekš bija solījusi Kaljurandu atbalstīt elektoru kolēģijas balsojumā. Kaljuranda nav nevienas partijas biedre, taču darbam valdībā viņu deleģējusi Reformu partija. Elektoru kolēģija, kas ievēlēs jauno valsts prezidentu, sanāks Tallinas koncertzālē “Estonia” 24.septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+