×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Ainas Muzes tkstilmākslas izstāde “Raksti un pieraksti”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 4. jūnija līdz 7. jūlijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) skatāma tekstilmākslinieces Ainas Muzes personālizstāde “Raksti un pieraksti”.

Aina Muze personālizstādei apkopojusi darbus, kas radīti laika posmā no 1990. līdz 2013. gadam, kad viņas jaunradē vērojamas būtiskas pārmaiņas – joprojām paliekot uzticīga gobelēna tehnikai, māksliniece lielu radošās enerģijas daļu velta citam izpausmes veidam – tekstilmozaīkai.
Plašajai ekspozīcijai Aina Muze izvēlējusies nosaukumu “Raksti un pieraksti”. Autore izstādes vadmotīvu tulko kā redzētā atspoguļojumu savos darbos, kad objektīvā realitāte un gūtie iespaidi intensīva radoša darba procesā tiek pakļauti striktiem tekstilmateriāla diktētiem nosacījumiem un gala rezultātā pārtop oriģinālā mākslas priekšmetā.
Impulsus jaunu kompozīciju radīšanai Aina Muze rod Eiropas kultūras garīgajās vērtībās un tradīcijās, īpaši arhitektūrā un mūzikas pasaulē.
Aina Muze līdzās Edītei Pauls-Vīgnerei un Aijai Baumanei ir viena no pazīstamākajām latviešu tekstilmākslas skolas vecākās paaudzes pārstāvēm. Viņa mācījusies pie izcilā tekstilmākslas meistara, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas dibinātāja profesora Rūdolfa Heimrāta (1926–1992). Arī pati Aina Muze no 1995. līdz 2010. gadam strādāja Latvijas Mākslas akadēmijā par pasniedzēju, nododot uzkrāto pieredzi un zināšanas jaunajiem autoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+