×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Aizputes Malkas piļu vietā izliks lielizmēra fotoattēlus (1)

Foto: "Zudusī Latvija"Foto: "Zudusī Latvija"

Aizputes malkas piļu cēlāja Eduarda Damberga (1928-2006) piemiņai veidos izstādi, kurā apkopos stāstus un fotogrāfijas par šo personību un viņa veikumu, informē “Rietumu radio”.

Godinot un atceroties Dambergu un viņa veikumu, Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs (TIC) aicinājis kopīgi veidot izstādi, kura vēlāk tiks izstādīta pilsētvidē – kādreizējā malkas piļu atrašanās vietā.
“Foto un stāstus var nosūtīt vai ienest personīgi Aizputes novada TIC,” sacīja centra vadītāja Signe Pucena.(1928 – 2006).

Kopš 1979.gada Dambergs savas mājas pagalmā veidoja malkas pilis ar torņiem, grezniem vārtiem un pat šaujamlūkām. Visas celtnes tika veidotas no parastām malkas pagalēm, kuras pašos malkas piļu veidošanas pirmsākumos tika krautas malkas žāvēšanai, taču tā aizsākās stāsts par Aizputes malkas piļu meistaru.

Malkas kraušanas un laikapstākļu rezultātā piļu arhitektūra un krāsa katru gadu mainījās. 2006.gadā Dambergs aizgāja mūžībā un viņa veidotās pilis, viņa mantojums Aizputei pamazām arī aizgāja nebūtībā.

Malkas piļu būvnieka Eduarda Damberga mājas tagad pieder Jānim Laukam, kurš tūrisma objektu cer atjaunot, 2014. gadā rakstīja “Kursas Laiks”. Aizputes Tūrisma centra speciāliste Ilze Elbere pauda, ka pagaidām vēl plāns nav īstenojies, jo jaunajam īpašniekam sarežģītais mākslas veids vēl jāapgūst, taču, tā kā ceļotāji joprojām meklē Aizputes malkas pilis, ekspozīcija ļaus tās vismaz apskatīt attēlos.

Tāpat Aizputes muzejs aicina novada iedzīvotājus piedalīties koktēlnieka un pinēja Rūdolfa Kopštāla(1921-2011) piemiņas izstādes izveidē. “Meistaru atceroties, kopā ar viņa ģimeni esam iecerējuši iekārtot un 21. jūlijā plkst.18 atklāt piemiņas izstādi muzeja izstāžu zālē. Tādēļ aicinu ikvienu, kura mājās ir R. Kopštāla darinātās koka figūriņas un pinumi, piedalīties šis ekspozīcijas veidošanā,” pauda Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādreiz aizputniece Atbildēt

    Kāpēc Aizputes domes kultūras daļa nav aizdomājusies uztaisīt projektu par malkas pils prototipu, ko uztaisa kāda mākslas plenēra ietvaros?

Draugiem Facebook Twitter Google+