×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Aizturēta auto apzadzēju grupa lielveikalu stāvvietās

Foto - LETAFoto - LETA

Policija aizturējusi četru personu grupu, kas vainota automašīnu apzagšanā stāvvietās pie lielveikaliem un varētu būt uzdarbojusies pusgadu, aģentūrai BNS pastāstīja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Grupa tika aizturēta, iesaistot specvienību janvārī pie VEF tilta Rīgā, ko bija novērojuši arī garāmgājēji, taču tobrīd policija plašāku informāciju nesniedza.

Sadovskis norādīja, ka pagājušā mēneša vidū Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Speciālo uzdevu bataljonu aizturēja četru personu organizētu grupu, kas pusgadu varētu būt apzaguši automašīnas, iepriekš pārdurot tām riepas. Trīs no aizturētajiem ir apcietināti.

No pagājušā gada septembra līdz šā gada janvārim Rīgas reģiona policijā vērsās daudz automašīnu vadītāju, ziņojot par zādzībām. Visos zādzību gadījumos automašīnu īpašnieki bija novietojuši savus spēkratus lielveikalu stāvvietās, taču, braucot prom no stāvvietas, konstatējuši, ka vienā no riepām nav gaisa. Kamēr autoīpašnieki mainīja riepas, tikmēr no automašīnu saloniem pazuda rokassomiņas un citas vērtīgas mantas. Dažos gadījumos šādi tika radīti pat vairāku tūkstošu latu zaudējumi.

Kriminālpolicijas darbinieki secināja, ka visā Rīgas reģiona teritorijā uzdarbojas organizēta grupa. Sākumā grupas dalībnieki izmantoja vienu automašīnu, taču vēlāk no esošās grupas tika izveidotas divas un riepas tika durtas tikai luksusa klases automašīnām.

Šā gada 15.janvārī aizdomās par šīm zādzībām sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem un Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja četrus vīriešus. Aizturēšanas brīdī aizdomās turētie pārvietojās ar Spānijā reģistrētu automašīnu.

Patlaban trīs no aizturētajiem ir apcietināti. Apcietinātie ir agrāk pārsvarā par mantiskiem noziegumiem tiesāti 27, 29 un 33 gadus veci vīrieši, taču ceturtais, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, ir 32 gadus vecs vīrietis, kuram sodāmība jau ir dzēsta.

Pašlaik turpinās izmeklēšana un tiek nostiprināti pierādījumi, kā arī tiek noskaidrots, kā aizdomās turētie savā lietošanā ieguvuši Spānijā reģistrētu automašīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+