×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Alfabētu apgūst spēlējoties

graudina_13

Pareizi visām prasībām atbilstošus burtus uzrakstīt nav nemaz tik viegli, secināja Ogres 1. vidusskolas skolotāja Sandra Graudiņa un izveidoja modernu, inovatīvu mācību materiālu, kas palīdzēs burtu rakstības apguvē bērnudārzniekiem un sākumskolēniem.

 

Par šo darbu S. Graudiņa ieguva galveno balvu skolotāju radošajā konkursā “e-Lāde 2012”. Apbalvotajā mācību materiālā “Alfabēta burtu apguve, klausīšanās, runāšanas, rakstīšanas un lasīšanas prasmju apguve” būtiskākā sastāvdaļa ir videomateriāli par pareizu burtu rakstīšanu.

Radošajā darbā skolotāja Graudiņa iesaistījusi arī pašas bērnu, kam tika svarīgais uzdevums metodiski pareizi rakstīt burtus, kamēr mamma šo procesu filmēja.

Savā praksē skolotāja pārliecinājusies, ka pat bērni, kuri burtus it kā pazīst un arī māk tos uzrakstīt, bieži vien burtus raksta nepareizi.

Bērniem ļoti patīkot mācīties, izmantojot jaunizveidoto mācību materiālu. Turklāt to var izmantot, pilnveidojot rakstīšanas prasmes arī mājās. Jaunajā mācību materiālā iekļauti arī dažādi uzdevumi – bērniem jāveido vārdi, jāatrod vārda pirmais burts, jāspēlē alfabēta spēle.

 

S. Graudiņa cer, ka jaunais mācību materiāls noderēs arī pirmsskolas skolotājiem, mācot rakstīšanas prasmes bērnudārzniekiem. Savukārt otrklasniekiem skolotājas veikums palīdzēs iemācīties alfabētu no galvas. Mācību materiāls ievietots interneta mājas lapā pedagogiem www.skolotajs.lv.

 

Skolotāja stāsta, ka sākumskolēni datoru izmanto arī radošām nodarbēm – vienam datorā top dzejoļi, cits zīmē komiksus un pat jau veido prezentācijas.

“Mani ļoti interesē informācijas tehnoloģiju izmantošana mācību darbā,” uzsver S. Graudiņa. “Vēlējos ieguldīt arī savu artavu, lai mācību materiāli būtu interesanti mūsdienu bērniem.” Iespējams, interese par jaunievedumiem skolotājai ir tāpēc, ka savulaik viņa strādājusi arī par informātikas skolotāju. Interesanti, ka darbā skolā S. Graudiņa atgriezās nesen – pēc deviņu gadu pārtraukuma. “Biju domājusi, ka šo gadu laikā mācību procesā būs gana daudz izmaiņu un ka ieviesti daudzi moderni mācību materiāli. Taču izrādījās, ka tā nebūt nav un ka šajos gados nekas daudz nav mainījies. Kamēr biju prom no skolas, apdomājos un atpūtos. Tagad sācies jauns radoša darba posms.

Uzvara konkursā man bija liels pārsteigums, jo nekad agrāk šādā konkursā nebiju piedalījusies. Par balvu esmu ļoti gandarīta un jūtu, ka esmu izvēlējusies pareizo ceļu,” spriež skolotāja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+