Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Krāpnieki tīšām izraisa avārijas stāvvietās un apļveida krustojumos

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējā laika novērojumi liecina, ka apļveida krustojumos un autostāvvietās, iespējams, speciāli tiek izraisītas auto avārijas nolūkā saņemt apdrošināšanas atlīdzību vai izkrāpt naudu kā kompensāciju no citiem autovadītājiem. Tās parasti ir nelielas avārijas, taču var būt vienu un to pašu personu sistemātiski un mērķtiecīgi organizētas, portālam “LA.lv” pastāstīja “Ergo” Atlīdzību regulēšanas nodaļas vadītājs Ivars Vismanis.

Viena no shēmām viltus avāriju izraisīšanai tiek īstenota autostāvvietās, visbiežāk – pie lielveikaliem, kur ir daudz transportlīdzekļu un notiek salīdzinoši intensīva pārvietošanās ar auto.

“Shēmas būtība ir šāda – avārija tiek izraisīta stāvvietā brīdī, kad kāds autovadītājs izbrauc no savas auto apstāšanās vietas. Viņš ir paskatījies uz visām pusēm un pārliecināts, ka tuvumā nav neviena cita braucoša auto, kam dot priekšroku, un turpina manevru. Tomēr pēkšņi notiek sadursme – priekšā strauji piebraucis auto, kuram pēc ceļu satiksmes noteikumiem ir priekšroka. Līdz ar to tas, kurš braucis ārā no stāvvietas skaitās vainīgs, un “cietušais” var vērsties pie apdrošinātāja vai mēģināt saņemt kompensāciju no “vainīgā” šofera uz vietas skaidrā naudā,” stāsta Ivars Vismanis.

Taču apdrošinātāji, pētot šādus gadījumus un analizējot tajos iesaistīto auto vēsturi, pieļauj, ka tās ir speciāli izraisītas avārijas nolūkā izkrāpt naudu no it kā vainīgās personas vai saņemt apdrošināšanas atlīdzību, piemēram, atkārtoti par iepriekš jau bojātu auto.

Cits veids, kā var tikt izraisīta auto sadursme, ir strauja bremzēšana apļveida krustojumā, kur notiek intensīva satiksme un auto nereti seko tuvu viens otram.

“Iespējams, ka šādi krāpnieki apļveida krustojumos pavada pat ilgāku laiku, nemitīgi riņķojot pa to un gaidot avārijas situācijai piemērotu mirkli. Šādu krāpniecības veidu mums palīdzēja konstatēt kāds klients, kuram pašam no sadursmes bija izdevies izvairīties un bija radušās pamatotas aizdomas. Viņš pēc tam novērojis, ka tas ir viens un tas pats auto, kas turpina satiksmi aplī un meklē upuri, lai, strauji bremzējot, izraisītu avāriju. Pašlaik par šiem aizdomīgajiem gadījumiem tiek veikta izmeklēšana,” stāsta Ivars Vismanis.

Apdrošinātāji autovadītājiem iesaka būt vērīgiem un, braucot ārā no auto stāvvietām, veikt manevrus ļoti lēnām, īpaši braucot atpakaļgaitā. Tāpat ļoti svarīgi ir ievērot distanci, vislabāk – pat lielāku nekā noteikts, īpaši intensīvas satiksmes apstākļos kā, piemēram, apļveida krustojumos.

“Ergo” arī atgādina, ka speciāli izraisītas un inscenētas avārijas tiek uzskatītas par apdrošināšanas krāpšanu, un par līdzdalību šādā noziegumā persona var tikt saukta pie kriminālatbildības. Savukārt tos auto vadītājus, kuri iekļuvuši šādā avārijā, aicina būt vērīgiem un ziņot par notikušo savam apdrošinātājam. Par iespējamu apzināti izraisītu avāriju var liecināt, piemēram, priekšā braucošā auto pārāk strauja bremzēšana bez acīmredzama un nopietna iemesla. Pie vismazākajām aizdomām par speciāli izraisītu ceļu satiksmes negadījumu ieteicams informēt arī policiju protokola sastādīšanas brīdī.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+