Pasaulē
Vēsture

Apmeklētājiem atkal atvērta senākā baznīcas bibliotēka Ēģiptē 0

Foto: AP/Scanpix/LETA

Pēc trīs gadus ilgušas renovācijas Sīnāja pussalā Ēģiptē vērusi durvis viena no senākajām klostera bibliotēkām pasaulē – Sv. Katrīnas baznīcas bibliotēka, kurā glabājas ievērojams kristiešu tekstu kopums.

6. gadsimtā celtā ēka glabā vairāk nekā 3000 manuskriptus, lielāko daļu no tiem grieķu valodā, taču te atrodami arī arābu, sīriešu, gruzīnu, ebreju, armēņu un slāvu baznīcas raksti. Daži no tiem ir senākie eksemplāri pasaulē, piemēram, 4. gadsimtā tapusi Bībele.

Sīnāja Arheoloģiskās izpētes ģenerāldirektors Abdelrahims Rihans uzsver, ka no agrīno kristiešu tekstu viedokļa raugoties, vērtīgāks krājums nekā Sv. Katrīnas klostera bibliotēkā atrodams vienīgi Vatikānā.

Atjaunota arī agrīnās kristietības mozaīka klostera bazilikā, kas pati ir UNESCO Pasaules mantojuma vieta, kā arī viens no nozīmīgākajiem tūrisma galamērķiem Ēģiptē. Valdība cenšas atjaunot tūristu plūsmu, ko būtiski iedragāja Arābu pavasarim sekojošie nemieri. Vēl šā gada aprīlī netālu no klostera notika letāls teroristu grupas uzbrukums, par kuru atbildību uzņēmās t.s. “Islāma valsts”.

LA.lv