×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Aprīlī būtiski krities «SC» reitings


usakovs_leta2

Aprīlī būtiski krities “Saskaņas centra” (“SC”) reitings, un sociologs Aigars Freimanis norāda, ka reitingu kritums ir jau uzskatāms par tendenci. “Latvijas faktu” jaunākā aptauja liecina, ka aprīlī par “SC” balsotu 17,6%, salīdzinot martā tie bija 20%, bet februārī ‒ 21,5%.


Freimanis atzina, ka to var uzskatīt par būtisku popularitātes kritumu. “Tā ir iezīmējusies tendence vairāku mēnešu garumā,” atzina sociologs. “Varētu teikt, ka “SC” ir iestājusies paradigmas krīze.”

“Referendums [par divvalodību] ir fona notikums. Reitinga kritumā ir no visa kā pa druskai, pieaugot baumām par iekšējām nesaskaņām partijā, tostarp par partijas tālāko attīstību un referendumu, un to, ka var parādīties kāds radikālāks spēks, piemēram, [Vladimirs] Lindermans,” paskaidroja sociologs.

Viņš arī norādīja, ka “SC” ir palikusi maz pamanāma kā kopīgs veidojums un vienots spēks. “Vēlētāji gaida pārmaiņas,” secināja sociologs.

Arī pārējām partijām, izņemot “Vienotību”, aprīlī atbalsts samazinājies.

Premjera pārstāvētā “Vienotība” ir otra populārākā partija, par kuru aprīlī būtu gatavi balsot 17% vēlētāju, salīdzinājumam martā ‒ 16,5%, bet februārī ‒ 15,4%.

 

Pēc sociologa vārdiem, tas skaidrojams ar to, ka “Vienotība” ir varas partija un pašlaik nav citu alternatīvu, tādējādi ļaujot premjera partijai justies stabili. Tomēr Freimanis nedomā, ka tāda situācija būs ilgtermiņā.

 

Par Zaļo un zemnieku savienību aprīlī balsotu 8,6% aptaujāto (martā ‒ 9,3%), Nacionālo apvienību ‒ 7,7% (9,2%), bet koalīciju veidojošā Reformu partija joprojām nepārvar piecu procentu barjeru ‒ aprīlī par to balsotu vien 2,4% (martā ‒ 3,4%).

“Zatleriešu reitingi ir tik niecīgi pēdējo četru mēnešu laikā, un reitingu svārstības ir aptaujas kļūdas ietvaros,” piebilda Freimanis.

Vienlaikus aprīlī būtiski pieaudzis to vēlētāju skaits, kas atzinuši, ka vēlēšanās nepiedalītos, ‒ 14,8% (martā ‒ 11,3%). Savukārt neizlēmušo ir 27,5% (martā ‒ 26,8%).

Aptauja veikta no 5. līdz 18. aprīlim, aptaujājot 1076 Latvijas pilsoņus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+