Latvijā
Sabiedrība

Aprūpes centrā “Rīga” darbā pieņemti cilvēki, kuri tur faktiski nav strādājuši6


Jānis Reirs
Jānis Reirs
Foto – Valdis Semjonovs

Valsts sociālās aprūpes centrā (VSAC) “Rīga” tā direktores Ineses Pauderes vadībā darbā pieņemti cilvēki, kuri faktiski nav bijuši atrodami savās darbavietās, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atklāja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Jautāts, kādi bijuši nopietnie pārkāpumi, kuru dēļ Paudere atbrīvota no amata, ministrs skaidroja, ka tie saistīti ar iepirkumiem un pieņemtiem darbiniekiem, kuri faktiski nav bijuši sastopami darbavietās. Lūgts precizēt, vai tādējādi aprūpes centrā “Rīga” saskatāmas fiktīvās nodarbinātības pazīmes, Reirs atbildēja, ka nav jurists, tādēļ viņam grūti pateikt, vai to var kvalificēt kā fiktīvo nodarbinātību.

Ministrs izstāstīja, ka kādā no pārbaudēm Kapseļu ielas bērnu namā konstatēts, ka ēkā ir problēmas ar elektrības rozetēm un apgaismojumu. Noskaidrojies, ka iestādē it kā vajadzētu būt elektriķim, kurš risinātu šādas problēmas, taču faktiski neviens darbinieks tādu elektriķi nekad dzīvē neesot sastapis. “Šis, es domāju, ir nopietns pārkāpums,” sacīja Reirs.

Viņš precīzi neatbildēja uz jautājumu, cik daudz šādu darbavietā faktiski nesastopamu darbinieku sociālās aprūpes centrā konstatēts. Tā vietā ministrs uzsvēra, ka centram “Rīga” ir vairākas filiāles. Reirs arī apstiprināja, ka šiem darbā neatrodamajiem darbiniekiem ir maksātas algas.

Turpinot izklāstīt Pauderes darbā konstatētos pārkāpumus, ministrs izcēla kādu iepirkuma konkursu, kurš esot izsludināts uz vienu termiņu, bet līgums ar uzvarētāju noslēgts uz citu termiņu, kas bijis daudz ilgāks.

Kā ziņots, Reirs pirmdien parakstīja rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” direktores Pauderes atbrīvošanu no amata saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem iestādes saimnieciskajā darbībā. Ministrs pauda, ka direktores darbībā konstatētie pārkāpumi ir bijuši ļoti nopietni.

Līdz jauna vadītāja atrašanai par VSAC “Rīga” vadītāja pienākumu izpildītāju iecelta Elvīra Kisele.

LA.lv