×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Apstājusies ūdens līmeņa celšanās Daugavā pie Pļaviņām; joprojām applūdušas vairākas ēkas (1)

Foto - LETA Foto - LETA

Lai arī nakts laikā ūdens līmenis Daugavā ir nedaudz krities, Pļaviņās joprojām applūdušas ir vairākas ēkas, tostarp Jauniešu iniciatīvu centra un mūzikas skolas ēkas, aģentūru LETA informēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

Kopumā ūdens skāris 5-6 ēkas. Applūdušo dzīvojamo ēku iemītnieki pārcēlušies pie draugiem vai paziņām, vai arī apmetušies ēku otrajos stāvos. Domes priekšsēdētāja arī norādīja, ka ūdens ir pietuvojies vēl dažām mājām, jo arī ari atsevišķās pietekupītēs ir cēlies ūdens līmenis.
Ņemot vērā, ka ūdens līmenis Daugavā nedaudz krītas un jauns ledus nepieplūst, situācija vērtējama kā stabila, sacīja Žilde.

Kā ziņots, naktī uz sestdienu ūdens līmenis Daugavā Latvijas teritorijā pārsvarā ir nedaudz pazeminājies, tomēr Pļaviņās tas aizvien pārsniedz plūdu robežu, liecina jaunākie dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC).

Pussešos rītā ūdens līmenis Pļaviņu novērojumu stacijā bija 11,67 metri, bet pusdeviņos tas bija 11,61 metrs – par 19 centimetriem zemāks nekā vēlā piektdienas vakarā un 51 centimetru virs kritiskās atzīmes. Joprojām spēkā LVĢMC brīdinājums par ļoti augstu ūdens līmeni Daugavā pie Pļaviņām.

Kā ziņots, LVĢMC Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna piektdien sacīja, ka arī nākamās nedēļas laikā ūdens līmenis Daugavā saglabāsies augsts, bet problēmām nevajadzētu būt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pļaviņu iedzīvotājiem par plūdu sagādātājām neērtībām “jāpateicās” Latvijas KPCK funkcionāriem. Pļaviņu HES projektēšanu un grunts un ģeogrāfijas izpēti veica Maskavas hidrobūvju speciāisti pie Pļaviņām pie Aiviekstes ietekas Daugavā (tāpēc nosaukums Pļaviņu HES). Latvijas KPCK lūdza Maskavu, it kā ekonmisku apsvērumu dēļ, pārcelt spēkstacijas būvi uz Aizkraukli. Īstais iemels:Staburaga, Pērses ūdeskrituma aplūdināšana, Kokneses pilsdrupu un parka iznīcināšana, ko šie KP funkcināri uzskatīja par kompartijai bīstamiem latviešu kulta objektiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+