×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
26. decembris, 2015
Drukāt

Aptauja: 55% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot blakus bēgļiem (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, 55% nevēlētos dzīvot blakus bēgļiem, liecina pētījuma centrs “SKDS” veiktā pētījuma dati.

Uz jautājumu, ar ko nevēlētos dzīvot kaimiņos, vairums respondentu jeb 86% atbildējuši, ka par nevēlamāko grupu uzskata narkomānus, bet 70% – cietumniekus.

Savukārt blakus bēgļiem nevēlētos dzīvot 55% aptaujāto, gandrīz tikpat daudz arī musulmaņiem – 53%, kā arī romu tautības pārstāvjiem – 52%.

37% no aptaujas dalībniekiem par nevēlamiem atzīst seksuālās minoritātes, 31% – aziātus, 19% – viesstrādniekus, 18% – tumšādainus cilvēkus.

Respondentu mazākā daļa sev kaimiņos nevēlētos krievus – šādi ir 5% aptaujāto. Tāpat neliels aptaujas dalībnieku skaits par nevēlamiem uzskata ģimenes ar maziem bērniem, vecus cilvēkus un invalīdus. Bet 6% pētījuma dalībnieku norādīja, ka viņiem nav iebildumu ne pret vienu grupu.

Secināts, ka Rīgā dzīvojošie biežāk norādījuši, ka kaimiņos nevēlētos redzēt narkomānus, bijušos cietumniekus, bēgļus un viesstrādniekus, bet retāk iebilda pret seksuālajām minoritātēm.

Citu republikas pilsētu iedzīvotāji biežāk nekā citas grupas atbildēja, ka kaimiņos nevēlētos redzēt māksliniekus, un biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji par nevēlamu grupu uzskatīja bēgļus un viesstrādniekus. Retāk paustas pretenzijas pret musulmaņiem.

Pārējās pilsētās dzīvojošie biežāk nekā citas grupas atzina, ka nevēlētos dzīvot kaimiņos ar aziātiem. Savukārt lauku iedzīvotāji retāk atzīmēja gandrīz visas sarakstā iekļautās grupas.

Pētījuma laikā no 6. līdz 18.novembrim tika aptaujāti 1052 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atceros 1950. gadu. Ieradamies ASV. Peec seshiem gadiem Vaacijas DP nometnee, kur ar eedamo un malku buut jau bija, bet shvaki gan. Labi. Nenjaudeesim par pagaatni, meegjinaasim dziivot. Beerniem vieglaak, pieaugushie skuma par zaudeeto dzimteni un izdziitiibu. Vienaa jaukaa sestdienas riitaa redzu, ka mammai tek asaras un teetim sakniebtas luupas. Bijaam sanjeemushi ‘naida pastu’ (hate mail) – you goddamn DP’s, go back where you came from (juss nolaadeetiet diipinji, vaacaties atpaklj uz turienu no kurienes naakushi). Man tagad 77, bet atceros.

 2. Viņi visi kā viens ir teroristi,un vēlas citu nāvi.Viņu ticība to liek-ja neesi musulmanis,tev ir jāmirst.Un ieročus un munīciju viņiem mēs piegādājam paši.Apbruņojam šos,kaut pašiem pēc likuma nedrīgst būt šaujamieroči.Bet kolīdz ir pircējs,tā nez no kurienes uzrodas arī prece-un to preci tirgo paši letiņi,lai viņu bērnus varētu apšaut musulmaņi.Esot tak saeimā arī pieteikts likums,kas atļaus linčot cilvēkus uz ielām,nomētājot tos ar akmeņiem.

 3. Un kuri tad ir tie 45% bandītu un teroristu atbalstītājii,kas ļoti vēlas ar tiem ekanomiskajiem bēgļiem,un teroristiem brāļoties.Jeibogu-publicējiet to idiotu sarakstu,lai es zinu ar kuru runāt,un ko neņemt darbā-un no kura uzmanīties.Nu vienu daļu es zinu-tās ir Rīgas pensionāres,un mūsu pašu valdība,un konkrēti Straujuma ar savu terorplānu pret Latvijas valsti.Nu es tak nekā nezinu,un nesaprotu,jo biju Ķīnā.Un tie 55% ir viltus statistika.Paši bļaujam,ka nav naudas par ko uzdzīvot,bet teroristam bāžam gaļu pakaļā.

 4. “Citu republikas pilsētu iedzīvotāji…” – Diez kad t.s. žurnālisti no padlaiku republikas pāries uz valsti?
  Bet, runājot par tēmu, ir gluži dabiski, ka cilvēki, kas nemēdz bāzties citām tautām virsū, nevēlas dzīvot raibos baros. Svētie Raksti māca: “Paliec savā zemē un dzīvo ar godu” (Ps.37:3).
  Tagad gan letiņi paši arī laimes meklējumos klīst pa citām zemēm. Tāpēc nebūs brīnums, ja kādreiz arī viņus nevēlēsies par kaimiņiem. Un pareizi darīs!

  • Ināra,nepiesauc svētos rakstus,ja Tava dvēsele ir tik grēciga.

  • Nu ,Inara,gan Tu salidzinaji letinus ar teroristiem. Laikam veel nezini atskiribu kapec Latviesi izbrauc un kapeec migranti iebrauc. Kads ir vinu merkis un ka vini izturas..Nerunajot par to ka vini nav darba daritaji.

Draugiem Facebook Twitter Google+