×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Aptaujā prognozē SC uzvaru nākamajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā

sc_prieksvelesanu_reklama

Ja Rīgas domes vēlēšanas notiktu šodien, apvienība “Saskaņas centrs” (SC) viena pati iegūtu vairāk nekā pusi mandātu, liecina socioloģisko pētījumu centra “SKDS” veiktā aptauja no 10. līdz 26.maijam.

Par SC patlaban būtu gatavi balsot 48,4% rīdzinieku, tādējādi SC iegūtu vairāk nekā pusi mandātu Rīgas domē – 32 no 60 – un varētu vadīt galvaspilsētas pašvaldību bez nepieciešamības veidot koalīciju ar citiem politiskajiem spēkiem, aģentūru LETA informēja apvienībā “Saskaņas centrs”.

Rīgas domē iekļūtu arī “Vienotība” ar 23,7% atbalstu, kas tai nodrošinātu 16 mandātus, Nacionālā apvienība ar 13,3% un astoņiem mandātiem, kā arī Latvijas Zemnieku savienība ar 5,3% un ar četriem mandātiem.

Citas partijas piecu procentu barjeru nepārvarētu – Reformu partija (bijusī Zatlera reformu partija) saņemtu tikai 4% balsu, Latvijas Zaļā partija – 2,8%, pārējas partijas mazāk par 2%.

SKDS aptaujā piedalījušies 800 balsstiesīgo rīdzinieku vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Rezultāti ir aprēķināti no tiem respondentiem, kuri ir gatavi piedalīties vēlēšanās un ir izdarījuši savu izvēli. Aptaujā atsevišķi tika mērīti Latvijas Zemnieku savienības un Latvija Zaļās partijas reitingi, jo Latvijas Zaļās partijas pārstāvji paziņoja, ka pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēs ar atsevišķu sarakstu.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada vasarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+