×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Ar dārza tehniku strādā prātīgi

plavej

Ar dārza tehniku jāprot rīkoties! Gan pašam labāk, gan ārstiem mazāk darba…

 

Neuzmanīgi rīkojoties ar zāles pļāvējiem un motorzāģiem, biežāk gūst roku un kāju pirkstu savainojumus. Ja brūces ir sadragātas, ārstu iespējas palīdzēt ir ierobežotas, tādēļ cietušais pirkstus vai to galus var neatgriezeniski zaudēt.

Strādājot ar dārza tehniku, jāievēro drošības instrukcijas un nepieciešamie uzmanības pasākumi, tostarp jālieto aizsargbrilles un cimdi. Darbi labāk veicas skaidrā prātā, arī tehnika klausa labāk. Savainojumus retāk gūst bērni, kurus uzmana pieaugušie.

Rīgas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centra mikroķirurgs Māris Krūmiņš atgādina, ka medicīniskā palīdzība nekavējoties nepieciešama, ja nelaimes gadījumā zaudēta kāda ķermeņa daļa. Kamēr palīdzība ir ceļā, jāaptur asiņošana un brūce jānoskalo ar tīru, tekošu ūdeni. Lai nesabojātu audus, to nedrīkst apstrādāt ar kodīgām vielām, piemēram, jodu vai ūdeņraža pārskābi. Amputētā ķermeņa daļa jāietin tīrā audumā un jāievieto hermētiskā traukā vai polietilēna maisiņā, ko savukārt ievieto citā traukā vai maisiņā ar ūdeni un dažiem ledus gabaliņiem. Tieši uz ledus amputēto ķermeņa daļu nedrīkst novietot, jo tad ir risks to apsaldēt un neatgriezeniski sabojāt audus.

Vienīgā vieta Latvijā, kur 24 stundas diennaktī ir iespējams saņemt palīdzību plaukstas, pirkstu un citu ķermeņa daļu noraušanas (amputācijas) gadījumā, ir Rīgas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+