×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Ar lielkoncertu pieminēs Eduardu Rozenštrauhu

Foto: LETAFoto: LETA

Gulbenes kultūras centrā 10. maijā plkst. 18.00 notiks lielkoncerts – uzvedums “Tauta Eduarda Rozenštrauha piemiņai”, atceroties komponistu viņa 95. jubilejā, liecina informācija portālā gulbene.lv.

Nav iespējams atdalīt visas latviešu tautas Atmodas laika vētrainos notikumus no Eduarda Rozenštrauha (13.08.1918-08.03.1992) dziesmām, kuras dziedāja rokās sadevušies jauni un veci gan Baltijas ceļā, gan uz barikādēm Vecrīgā, gan Zaķu salā pie TV torņa ēkas un daudzās citās vietās. “Zilais lakatiņš”, “Vecpiebalgas ūdensrozes”, “Vecās likteņdzirnas”, “Jaunība”, “Vaidava” un citas skanēja it visur, stiprinot, saviļņojot un ielīksmojot Atmodas vēsturisko pārbaudījumu dienās, kurās izšķīrās turpmākais valsts un visas tautas liktenis.

Komponista pēdējo gadu uzticamajai skatuves partnerei dziedātājai Indrai Lintiņai-Lučkai pērn komponista 95. dzimšanas dienai par godu iznāca atmiņu grāmata “Jasmīn baltais, mana mūža…” par sadarbību ar Rozenštrauhu, tāpat pagājušā gada septembrī Dzejas dienās Rīgā, Kr. Barona muzejā Indra pulcināja dzejas draugus un dzejniekus no sociālā portāla draugiem.lv, lai pieminētu un godinātu dziedātāju.

Pateicoties dalībnieku vairāku mēnešu ilgajam un mērķtiecīgajam darbam, nu ir tapis lielkoncerts – uzvedums “Tauta Eduarda Rozenštrauha piemiņai”. Tā programma balstīta uz dzejnieku veltījuma dzeju, nebaidoties pasmieties gan par sevi, gan dažādiem mūsu valsts un dzīves kurioziem,tajā pašā laikā veltot vissirsnīgākos vārdus Latvijai, mātei, mīlestībai. Lielkoncertā būs pārstāvēti visi latvijas novadi, un programmu caurvīs Indras Lintiņas-Lučkas un brīnišķīgās Eduarda Rozenštrauha dziesmas – gan zināmās, gan nedzirdētās.

Uzveduma autori, dzejnieki: Rasma Urtāne, Edvīns Jansons, Sarmīte Grumolde, Gaida Pūliņa. Piedalās deju grupas “Vecrīga” dejotāji Sanita Sondore un Mārtiņš Umbraško, dziedātāja Indra Lintiņa-Lučka, koncertmeistare Sandra Lūķe, vijolnieks Reinis Galenieks. Īpašie viesi – jauns draudzeņu tandēms Cecīlija un Rozālija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+