×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Ārkārtas situācijām ārvalstīs

bergmane_leta

Ārlietu ministrija (ĀM) izveidojusi jaunu ārkārtas situāciju diennakts tālruņa numuru – 26337711. Latvijas valstspiederīgie pa šo numuru var zvanīt jau kopš 10. februāra, ja nonākuši krīzes situācijās ārvalstīs un nepieciešama konsulārā palīdzība.

 

ĀM Konsulārā departamenta vadītāja vēstniece Līga Bergmane uzsver, ka jauns tālruņa numurs izveidots, jo cilvēki sūdzējušies, ka iepriekšējo (29287398) esot grūti iegaumēt. Jaunajā numurā iekļauti Latvijas starptautiskā koda (371) cipari, un tādēļ to būšot vieglāk atcerēties. Vecais numurs paralēli darbosies vēl divus gadus. Pa ārkārtas tālruni var zvanīt, piemēram, ja cilvēks ārvalstīs nozaudējis pasi, ir noticis negadījums vai viņš ir apzagts, nonācis policijas iecirknī vai ievietots slimnīcā. Tāpat pa šo numuru var zvanīt, ja ārvalstīs pēkšņi gājis bojā tuvs cilvēks un nepieciešama palīdzība. Pa šo tālruni var zvanīt no jebkuras pasaules vietas, tas darbojas visu diennakti un visu gadu, pie tā dežurē konsulārā dienesta speciālisti. Lai popularizētu jauno tālruņa numuru, ĀM izvietos nelielas vizītkartes ar numuru lidostā, autoostā, dzelzceļa stacijā un citur. Par jauno numuru ir informēti arī citu valstu konsulārie dienesti.

L. Bergmane aicina cilvēkus pirms došanās uz ārzemēm reģistrēties ĀM konsulārajā reģistrā, atcerēties, ka nepieciešama ceļojuma apdrošināšana, kā arī obligāti ņemt līdzi Eiropas veselības apdrošināšanas karti.

 

Uzziņa

Aicina reģistrēties pirms ceļojuma

Šogad, salīdzinot ar situāciju iepriekšējos gados, pieaudzis cilvēku skaits, kas pirms došanās ceļojumā reģistrējas ĀM Konsulārajā reģistrā. Pērn šo iespēju izmantoja 2450 cilvēki, bet 2010. gadā – 1542.

Reģistrēšanās pirms ceļojuma būtiski atvieglo palīdzības sniegšanu, nonākot ārkārtas situācijā.

Dati par braucienu tiek dzēsti jau trīs mēnešus pēc tam, kad tas noslēdzies.

 

Avots: Ārlietu ministrijas dati

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+